Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

W Elblągu rozbito biznes tytoniowy

24.01.2022, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu rozbito biznes tytoniowy
Fot. MOSG

Przeszło 400 kilogramów suszu tytoniowego i prawie 6,5 kilograma krajanki o łącznej wartości blisko 207 tys. zł przechwycili 22 stycznia w Elblągu funkcjonariusze Straży Granicznej z Elbląga we współdziałaniu z Krajową Administracją Skarbową oraz strażnikami granicznymi z Braniewa.

 

W jednej z hal gospodarczych funkcjonariusze wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 32, 42 i 48 lat, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz skontrolowali ich samochody. W volkswagenie transporterze ujawnili ponad 400 kg nielegalnego suszu tytoniowego, a w hali gospodarczej, wynajmowanej przez jednego z legitymowanych, natrafili na 2,4 kg krajanki tytoniowej, 13,5 kg suszu oraz maszynę do cięcia tytoniu. W wyniku czynności funkcjonariusze przeszukali także inne pomieszczenie, ujawniając w nim 4 kg krajanki.

 

Łączna wartość zabezpieczonego towaru została oszacowana na 206 564 zł. Strażnicy graniczni zabezpieczyli ponadto znajdującą się w hali gospodarczej maszynę do cięcia tytoniu. Do własności maszyny i zatrzymanego towaru przyznał się 48-latek. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej z Placówki Straży Granicznej w Elblągu.

 

Morski Oddział
Straży Granicznej w Gdańsku

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kurde
  Wtorek, 25.01

  Oddawac mi to ,to nie wasze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97351217269897