Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę

27.10.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę

Policjanci z Godkowa zatrzymany do 66-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (25 października br.) w miejscowości Dąbkowo w gminie Godkowo. Kierował ciągnikiem rolniczym mając blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

 

 • zmniejsza szybkość reakcji
 • ogranicza pole widzenia
 • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
 • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
 • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.


Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Doperzy po piwku.
  Środa, 27.10

  Proszę zatrzymano traktorzystę za jazdę w stanie nietrzeźwości. A przecież wiadomo, że taka sytuacja nie jest wyjątkiem. Jeszcze więcej niż traktorzystów nietrzeźwych jeździ rowerami. Oto normalnością jest widok jak w Parku Kajki na ławkach od ulicy Pilsudskiego, tam pod drzewami, zasiadają umęczeni rowerzyści wzmacniając się piwkiem, albo dwoma, a i trzema, bo co, nie można, a potem siadają na rower i pędzą przed siebie czując rozkosz podmuchu świeżego powietrza. A panowie policjanci grzecznie się temu przyglądają i nie interweniują, a w ogóle nie kontrolują na taką przypadłość rowerowych jeźdźców, No bo po co, chyba tylko po to, aby się spotkać z powszechna krytyką, no bo jak można karać jadących rowerem po pijaku. Przecież to urąga ekologii.

 2. 2
  +5
  ~ dziwny świat
  Środa, 27.10

  To był o połowę mniej nawalony niż Kozidrak. A śpiewał? To wielki sukces policji i to że rolnik miał prawo jazdy. Teraz będzie męczył konie bez obowiązku bycia trzeźwym a i narąbie się z gniadym. Do nietrzeźwych welocypedystów - za komuny milicjant zabierał wentyle i to była Kara!

 3. 3
  0
  ~ lol
  Czwartek, 28.10

  "Policjanci z Godkowa zatrzymany do 66-latka" Ale o so chodzi? Polska trudny język...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96875405311584