Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policja ostrzega przed kradzieżami na cmentarzach

26.10.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policja ostrzega przed kradzieżami na cmentarzach

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych apelujemy do wszystkich osób odwiedzających groby o zachowanie ostrożności i niepozostawianie rzeczy bez nadzoru. O zasadach bezpieczeństwa, przypominają także policjanci, których możemy spotkać zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na ich terenie.
 

Trwają przygotowaniami do dnia Wszystkich Świętych. Zajęci sprzątaniem nagrobków często zapominamy, że pozostawiając rzeczy bez nadzoru stajemy się łatwą ofiarą dla złodzieja. Dlatego należy pamiętać, żeby na cmentarz zabierać tylko i wyłącznie przedmioty niezbędne do uprzątnięcia nagrobka. Jeśli to możliwe zapewnij sobie towarzystwo innej osoby, która w chwili gdy, np. musisz wyrzucić śmieci, przypilnuje twoich rzeczy.

Ponadto w sytuacji gdy musisz odebrać telefon, po zakończonej rozmowie schowaj go do wewnętrznej kieszeni kurtki, czy też w innym bezpiecznym miejscu chroniącym przed wypadnięciem. Nigdy nie odkładaj telefonu na nagrobek czy też ławkę. Chwila twojej nieuwagi może spowodować, że go utracisz. By zwiększyć Państwa bezpieczeństwo i uniknąć podobnych zdarzeń, policjanci z Elbląga rozpoczęli kontrole na cmentarzach i terenach przycmentarnych. W patrole zaangażowani są zarówno policjanci umundurowani, jak i służba kryminalna.

Te patrole będzie można zauważyć również w środkach transportu  komunikacji miejskiej. W sytuacji zauważenia osób podejrzanie się zachowujących i bez wyraźnego celu, zgłośmy to funkcjonariuszom bądź pracownikom cmentarza. Pamiętaj jednak, że obecność policjantów na cmentarzu nie wystarczy. My sami także musimy zadbać o to, by nie dać złodziejowi okazji do kradzieży. Bądźmy czujni i przezorni.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Zacofanie
  Wtorek, 26.10

  KIEDY monitoring będzie.

 2. 2
  +1
  ~ Popieram milicję
  Wtorek, 26.10

  Milicja ma ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś tam ściganie przestępców czy pilnowanie praworządności. Kto zabije paralizatorem obywatela w kiblu? Kto będzie chronił najjaśniejszego wodza i schody smoleńskie? To jest nasze post-PRLowskie piekiełko i nic wam do tego! Silni wobec słabych, słabi wobec silnych! Brawo milicja!

 3. 3
  0
  ~ kek
  Środa, 27.10

  @Popieram milicję, zapomniałeś jeszcze o pilnowaniu tabliczki "Park Marii i Lecha Kaczyńskich" przez 2 milicjantów 24/7. Władza tak się boi ludzi że milicję wysyłają do pilnowania wszystkiego co związane z pisem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97532296180725