Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Policyjne podsumowanie weekendu

18.10.2021, 17:04:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Policyjne podsumowanie weekendu
Fot. KMP w Elblągu

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mierzyli m.in. prędkość z jaką poruszają się pojazdy. W 133 przypadkach była ona zbyt duża. Odnotowano 1 przekroczenie, gdzie kierujący jechał o ponad 50 km/h za szybko.

Policjanci w ciągu dwóch dni wykonali kierującym 304 badania na zawartość alkoholu. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. W czasie weekendu miało miejsce 12 kolizji drogowych.

Policjanci ruchu drogowego podczas obsługiwania kolizji drogowej przy ul. Warszawskiej stwierdzili, że kierujący osobowym suzuki swift znajdował się w stanie nietrzeźwym. Wynik badania alkotestem to 1,40 promila alkoholu w organizmie. Jego auto zatrzymano na policyjnym parkingu.

Przy ul. Bażyńskiego policjanci zatrzymali 62-latka, który kierował oplem zafirą. Z uwagi na to, że 62-latek odmówił poddania się badaniu alkotestem pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a jego auto trafiło na strzeżony parking.

Wczoraj (17.10) pod Pasłękiem 37-latek kierujący osobową toyota yaris, będąc w stanie nietrzeźwości na prostym odcinku drogi wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Gdy na miejsce kolizji przyjechali policjanci i zbadali trzeźwość 37-latka okazało się, że ma on 2,90 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.
 

nadkom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96363687515259