Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci z Elbląga w akcji z dronem na DK22 - zobacz film

18.09.2021, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci z Elbląga w akcji z dronem na DK22 - zobacz film
Fot. Jakub Sawicki

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22. To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.


Wczoraj (14.09)  od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem.


Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol. Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych. Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Violetta
  Środa, 15.09

  Codziennie tak ich łapać. Super sprawa.

 2. 2
  --11
  ~ Kierowca
  Środa, 15.09

  Weźcie się za robotę porządną. Skoro ktoś nie wyjeżdża na czołówkę a wyprzedza niedzielnego kierowcę na podwójnej to nie widzę w tym nic złego, oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku I wcześniejszym przeanalizowaniu odległości i upewnieniu się czy na pewno jest bezpiecznie. Takie łapanie na siłę i nagrywanie to typowe sku......syństwo.

 3. 3
  +3
  ~ jejejeje
  Środa, 15.09

  Jakość , jakby było kręcone kaloszem na latawcu.

 4. 4
  +16
  ~ Upadły Harlej
  Środa, 15.09

  Są sytuacje, że naprawdę trzeba zawalidrogę wyprzedzić lub np. maszynę rolniczą, bo inaczej tworzy sie gigantyczny korek, no ale milicja oczywiście tylko na to czeka żeby statystyki nabić.

 5. 5
  0
  ~ Nowoczesny
  Środa, 15.09

  Ograniczyć prędkość do 30km/h kak w nowoczesnym zachodzie!!! Nie jesteśmy gorsi.

 6. 6
  +1
  ~ Jasiu
  Czwartek, 16.09

  Nie, no jasne przekraczać prędkość też można, wjechać na skrzyżowanie też można na czerwonym świetle - tylko skąd u nas tyle wypadków. Z jednej strony dobrze, że będą tak wysokie mandaty od grudnia za błachostki - może to nauczy właśnie takich kierowców, którym wszystko można - bo niedzielny kierowca, bo sobota, bo kupa.

 7. 7
  +4
  ~ Inspektor OkO
  Czwartek, 16.09

  brawo !!! wieciej takich akcji. Na tym odcinku wariaci wyprzedaja przed i na przejsciach dla pieszych!!!! Zabierac prawa jazdy!!!

 8. 8
  +3
  ~ Kryspin
  Czwartek, 16.09

  Dron na pokaz wypożyczony z Olsztyna by epizodycznie postraszyć elbląskich kierowców. Akcja jak z Misia.

 9. 9
  +6
  ~ Lukas
  Czwartek, 16.09

  Mam propozycję dla tego geniusza Kierowcy co mu przepisy przeszkadzają. Zlikwidujmy wszelkie ograniczenia i niech sami kierowcy decydują o tym jak i kiedy wykonywać wszystkie manewry na drodze. Skoro wystarczy zdrowy rozsądek i pewność bezpieczeństwa. Tylko kto przy zdrowych zmysłach wyprzedza na podwójnej ciągłej umieszczanej najczęściej na zakrętach, wzniesieniach i skrzyżowaniach, gdzie widoczność jest ograniczona. Może czas, aby Kierowca przesiadł się na autobus, bo tym swoim zdroworozsądkowym kierowaniem ruchem drogowym stanowi realne zagrożenie dla innych użytkowników.

 10. 10
  +4
  ~ nareszcie
  Czwartek, 16.09

  No, to im się harley odkażony nie wymknie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.