Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

To były aktywne Wakacje z MOSiR-em

15.09.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
To były aktywne Wakacje z MOSiR-em

Efektowny Skate Park Show, emocjonujące turnieje streetballa czy siatkówki plażowej, a także rzadko spotykany Aquathlon czy podjazd Góralem na Chrobrego - to tylko niektóre z wielu bezpłatnych imprez sportowych, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu podczas tegorocznych wakacji. Zobacz filmową relację.


Wakacje za nami, zatem jest to idealny moment na podsumowanie szeregu wydarzeń, które MOSiR w Elblągu przygotował dla mieszkańców. Od 27 czerwca do 31 sierpnia odbyło się ich łącznie kilkadziesiąt, skierowanych do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Mnogość propozycji i dyscyplin, które one dotyczyły, sprawiała, że każda z zainteresowanych osób znalazła coś dla siebie.

Dla sympatyków jazdy na hulajnogach i deskorolkach odbył się niezwykły i niepowtarzalny Skate Park Show. Dwóch znakomitych skaterów pokazało swoje umiejętności w tej ekstremalnej dyscyplinie, jednocześnie udzielając porad jej młodym adeptom. To wszystko działo się w efektownej oprawie dźwiękowej i wizualnej.

Podczas trzech miejskich wycieczek rowerzyści wykręcili mnóstwo kilometrów, podziwiając piękno przyrody wokół Elbląga i odwiedzając ciekawe miejsca w Kadynach, Wielkim Wierznie i Suchaczu. Dla mniej doświadczonych odbyły się popołudniowe przejażdżki, głównie w granicach naszego miasta. 

Oprócz wycieczek fani kręcenia korbą wystartowali w drugiej edycji zawodów „Góralem na Chrobrego”. W wyścigu na szczyt tej góry wzięli udział także najmłodsi, a to była nowość, w porównaniu do poprzedniej takiej imprezy. Trasa była wymagająca jednak widok z wysoka  oraz atrakcyjne statuetki, rekompensował wysiłek, włożony w rywalizację.

W ofercie wakacji z MOSiR-em nie mogła także zabraknąć koszykówki ulicznej. Streetball ma się w Elblągu coraz lepiej, w efekcie turnieje w tej dyscyplinie cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy. Impreza w tej formule odbyła się na boisku wewnątrz Toru Kalbar. 

Na tym obiekcie imprezy były częstym gościem. Poza sobotami z tenisem ziemnym i zajęciami na rolkach i wrotkach dla dzieci, znalazły się także nietypowe zawody o wesołej nazwie Hulaj-nóżka. W poszczególnych kategoriach, na gładkiej powierzchni toru najmłodsi ścigali się na hulajnogach, rolkach i rowerkach biegowych. Ciekawym wydarzeniem był również festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Hulajnogi elektryczne, sprzęt wojskowy oraz gry i zabawy sportowe umilały czas odwiedzającym. Siatkówka miała swoje wysokie miejsce w czasie wakacji. Dwa turnieje plażówki, o Puchar Prezydenta Elbląga i Dyrektora MOSiR, przyciągnęły komplet 12 drużyn podczas każdych zawodów. Na dokładkę można było wziąć udział w rywalizacji siatkarskich trójek.

Warto przypomnieć, że wakacyjne atrakcje toczyły się również w wodzie. CRW Dolinka była areną lipcowych zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży oraz ostatniej wakacyjnej imprezy czyli III edycji Aquathlonu, sportu łączącego pływanie i biegania. Oblegana była strefa gier i zabaw w Lodowisku Helena, gdzie do dyspozycji mieszkańców były stoły do tenisa, boisko do mini piłki nożnej, cymbergaje i wiele innych. W Bażantarni fani survivalu odkrywali jego tajemnice, a amatorzy biegania sprawdzali swoją orientację w terenie oraz regularnie trenowali z Team Karaś.

Gracze tenisa stołowego rywalizowali w dwóch turniejach. Natomiast na Starym Mieście jego zakamarki odkrywali uczestnicy Gry Miejskiej, idąc śladami Piekarczyka.Łącznie ze wszystkich atrakcji i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w ramach Wakacji z MOSiR-em skorzystało 18 731 osób. Dodatkowo, w tym samym czasie, komercyjnie z zajęć w ramach Aktywuj się z MOSiR-em oraz z CRW Dolinka skorzystało łącznie 56 708 osób. Dziękujemy za wspólne wakacje i zapraszamy na kolejne imprezy.


Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Puzon
  Miesiąc temu

  Normalnie majty zafajdane z samozadowolenia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.