Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kolejni pijani za kółkiem na elbląskich drogach. 70-latek wydmuchał 1,8 promila - film z zatrzymania

18.06.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejni pijani za kółkiem na elbląskich drogach. 70-latek wydmuchał 1,8 promila - film z zatrzymania

W ciągu minionej doby policjanci wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 70-latek kierujący mercedesem, któremu policjanci zajechali drogę na al. Grunwaldzkiej (film). Mężczyzna miał 1,80 promila alkoholu w organizmie i jechał autem w sposób, który stwarzał zagrożenie.


Policjanci zatrzymali mężczyznę na al. Grunwaldzkiej. Badanie alkotestem wykazało blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna dalej już nie pojechał.


Inny zatrzymany do kontroli to motocyklista, który próbował uniknąć policyjnej kontroli. Funkcjonariusze zatrzymali go przy ul. Dolnej w Elblągu. Wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. 29-latek kierował motocyklem kawasaki i miał jak się okazało po zbadaniu go alkotestem 0,68 promila alkoholu w organizmie.


Z kolei w Zwierznie policyjny patrol zatrzymał 65-latka kierującego volkswagenem. Nie dość tego, że mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami do 25 czerwca 2021 roku to jeszcze był pijany. Badanie alkotestem w jego przypadku wykazało 0,56 promila.

Przy ul. Polnej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 28-latka, który tak pechowo pokierował swoją osobową hondą, że uderzył w zaparkowany tam pojazd. Policjanci szybko ustalili przyczynę tej sytuacji. Okazało się, że 28-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami a dodatkowo „wydmuchał” wynik 1,20 promila alkoholu.


Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu 

 

Zobacz film z zatrzymania mercedesa z pijanym 70 latkiem za kierownicą.Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ zez
  Piątek, 18.06

  Gdyby poszli siedzieć zgodnie z przepisami ,szczególnie ten 70 latek to mozna by mówić o wyeliminowaniu . A tak to tylko zatrzymanie i za parę dni znow ich spotkamy jadących po pijaku ,byle nie na naszej drodze . Wladzy pisowskiej to widac nie przeszkadza , bo to ich elektorat .

 2. 2
  +1
  ~ fan harleya
  Piątek, 18.06

  Wstyd, że w tak doborowym towarzystwie znalazł się też jeden harleyowiec. A wydawało się , że dwukółki są trzeźwe. Czasami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.