Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Jechał za szybko i był pod wpływem alkoholu

31.03.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Jechał za szybko i był pod wpływem alkoholu
REKLAMA

Określenie „po użyciu alkoholu” ma zastosowanie do kierujących, u których podczas badania alkotestem wynik nie przekroczył 0,5 promila alkoholu w organizmie. Tak też było w przypadku pewnego 31-latka zatrzymanego przy ul. Mazurskiej.
 

Kontrola miała miejsce w lutym tego roku i sporządzony przez policjantów wniosek trafił do sądu. Dziś znamy już wyrok. 31-latek został zatrzymany gdy kierował vw sharanem. Zmierzona przez policjantów prędkość to 76 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,50 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy a sprawa trafiła do sądu. Ten, skazał mężczyznę na grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 10 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów. Do kary zaliczono mu czas od chwili zatrzymania prawa jazdy czyli od 11 lutego.
 

Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
 

kom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ daleko mu do harleya
  Środa, 31.03

  Dobrze że pijusa złapaliście, ale on nawalony nie był tak jak harleyowiec. Co do prędkości - jadący na Modrzewinę motocykliści ul. Płk Dąbka jada 140 km/h i policji nie ma ani na Dąbka ani na Modrzewinie, bo zapewne na tych motocyklach są policmajstry na treningu. Złapaliście bidaka bez szczęścia.

 2. 2
  +1
  ~ kamil
  Czwartek, 01.04

  daleko mu do Durczoka. ..................... "Pozwany zwraca się do sędziego(sędziny) - wysoka sprawiedliwości. Ta go strofuje: nie wysoka sprawiedliwości, tylko wysoki sądzie". A ten nadal swoje - wysoka sprawiedliwości. I tak kilka razy. Wzburzony sędzia (sędzina) się wkurzyła i ryknęła: ile razy mam panu powtarzać - Tu nie ma sprawiedliwości! Tu jest sąd!".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85168409347534