Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Piraci drogowi na celowniku policyjnego wideorejestratora

15.03.2021, 20:17:28 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Piraci drogowi na celowniku policyjnego wideorejestratora

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli trzech kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Rekordzista to 44-latek, który w Żurawcu miał na liczniku swojego volkswagena 124 km/h, miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Inny przykład to 38-latek również kierujący volkswagenem a zatrzymany przy ul. Browarnej gdy kierował z nadmierną prędkością. Zmierzona prędkość to 107 km/h w miejscu gdzie maksymalna prędkość może wynosić 50km/h.

„Ciężką nogą” na pedale przyspieszenia wykazała się również 30-latka kierująca osobowym chryslerem. Wynik 101 km/h w Kazimierzowie spowodował zatrzymanie prawa jazdy.

Wszyscy wymienieni kierujący stracili na 3 miesiące swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kierowca 1
  Wtorek, 16.03

  płk.dabka!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +1
  ~ ZAKANALAK
  Wtorek, 16.03

  Kary,Mandaty X 2 dopiero zaboli,

 3. 3
  --1
  ~ elblążanin
  Wtorek, 16.03

  Przekraczanie prędkości jest złe, ale warto zauważyć że Policja chwali się swoimi osiągnięciami na drogach, gdzie specjalnie nie ma zagrożenia, tylko łatwo kogoś złapać z nadmierną prędkością. Żurawiec - ustawiają się w miejscu, gdzie nie ma domów, jedzie się między polami, ale jest tablica teren zabudowany. Drugi przykład to wylotowa droga Kazimierzowo w kierunku Gdańska. Tam nie ma wypadków, ale policja często tam poluje. Dlaczego? Ponieważ policja jest rozliczana z Excella, czyli ile wypiszą mandatów, a nie z tego gdzie konkretnie poprawiono bezpieczeństwo. Ulubiony jest też kawałek na ulicy Mazurskiej ZUS do Odrodzenia. Szanowna Policjo, powtarzam jeszcze raz, przekraczanie prędkości jest złe, ale akcje typu "łatwe nabijanie statystyk" to żadne osiągnięcie w poprawianiu bezpieczeństwa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.