Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Kolejne 3 starsze osoby oszukane na "policjanta" Straciły 100 tysięcy złotych

25.01.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kolejne 3 starsze osoby oszukane na "policjanta" Straciły 100 tysięcy złotych

W ciągu dwóch weekendowych dni trzy starsze osoby zostały oszukane przez osoby podające się za policjantów CBŚP. Osoby te dzwoniły na numery stacjonarne i pod pozorem zabezpieczenia kosztowności namawiały swoje ofiary by zebrały posiadaną w domu gotówkę, spakowały ją do reklamówki i… wyrzuciły przez okno. Trzy oszukane osoby przekazały łącznie kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

 

Sytuacje miały miejsce w miniony weekend. Zdarzały się też i takie, że osoba do której dzwonił oszust podający się za policjanta pożegnała go słowami „rozłącz się oszuście”, ale sprawcom udało się na swoją legendę nabrać trzy kolejne osoby. Każda z sytuacji zaczynała się od odebrania przez ofiarę połączenia na numer stacjonarny. Oszust podawał się za policjanta CBŚP.  Aby się uwiarygodnić prosił, aby osoba odłożyła słuchawkę i zadzwoniła pod nr 997. Ofiary tak właśnie robiły. Nie wiedziały jednak, że po chwilowym tylko odłożeniu słuchawki sprawca wciąż pozostaje na linii a wybranie jakiegokolwiek numeru nie daje połączenia.

Rozmawiały więc dalej z oszustem, który przedstawiał się jako oficer dyżurny policji. Tak uwiarygodniony pytał następnie o znajdujące się w mieszkaniu pieniądze. W jednym z przypadków była to kwota 45 tysięcy złotych. Kobieta za namową oszusta spakowała gotówkę do reklamówki i zgodnie z instrukcją… wyrzuciła przez okno. Tam był już oszust, który podjął pieniądze. Podobny scenariusz zrealizowały dwie kolejne starsze osoby. Łącznie oszustom podającym się za policjantów CBŚP w ciągu krótkiego czasu ofiary przekazały ponad 100 tysięcy złotych.

 

Pamiętajmy!

Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, właścicieli firm, instytucji finansowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach

Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie osobom obcym czy przelewanie na konta bankowe

W pierwszej kolejności to każdy z nas indywidualnie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i swojego mienia. Nie dajmy się naciągnąć oszustom!

 

Link do prewencyjnego filmu "Oszukaj oszusta"

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Adam
  Poniedziałek, 25.01

  Apeluję do osób starszych: macie za dużo pieniędzy? Ja chętnie wezmę

 2. 2
  +4
  ~ brawo pis
  Poniedziałek, 25.01

  Teraz to dopiero sie zacznie w związku ze szczepieniami. Beda podszywac sie pod rzekome szczepienia by wyłudzić wszystkie dane starszych ludzi. Brawo pis -wy nieudaczniki!

 3. 3
  +2
  ~ PB
  Wtorek, 26.01

  Ja jestem ogromnie zszokowany zachowaniem starszych osób. Tym bardziej, że tyle się mówi o tego typu oszustwach. Przykro to pisać, ale takie zachowanie starszej osoby to jak zachowanie 5-cio letniego dziecka. Nie rozumiem, aby wyrzucać pieniądze przez okno aby je ochronić, że tu nie zapala się w głowie starszej osobie czerwona lampka, że tu coś nie gra, że to tani szczeniacki chwyt bez klasy. Chciałoby się powiedzieć za moim poprzednikiem Adamem, choć brzmi to ironicznie "macie za dużo pieniędzy? ja chętnie je wezmę"

 4. 4
  +1
  ~ psiogłowiec
  Wtorek, 26.01

  może to lepiej, niżli miałyby trafic do katabasów.

 5. 5
  --2
  ~ ZAKANALAK
  Wtorek, 26.01

  Rydzyk nie dostanie jeden plus,

 6. 6
  --2
  ~ MALINA
  Wtorek, 26.01

  To na 100% Suweren PIS bo kto taki ciemny kasę przez okno wyrzuca.

 7. 7
  --1
  ~ ATYNA R
  Wtorek, 26.01

  Ttrzeba byc głupkiem po 70 -ce polcjantowi dac kase .

 8. 8
  0
  ~ Kris
  Wtorek, 26.01

  Kluczowe zdanie:kosztowności spakować do reklamówki ,i wyrzucić przez okno.Aż trudno to skomentować.Ciemnota bije po oczach. Co się kryje pod czaszką tych "ofiar"?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.170480966568