Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci „rozliczyli” sprawców dewastacji

18.11.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci „rozliczyli” sprawców dewastacji

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pasłęku ustalili sprawców dewastacji, która miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę w Pasłęckim Parku Ekologicznym. Okazało się, że jest to 17-latek oraz dwóch 16-latków. 17-latek usłyszał już zarzuty. W przypadku jego o rok młodszych kolegów informacja w ich sprawie trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

Przypomnijmy: zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Grupa młodych osób spędzała czas w pasłęckim Parku Ekologicznym. W pewnym momencie 17-latek zaczął kopać w płot ogradzający posadzony w tym miejscu Dąb Papieski, dołączyli do niego 16-latkowie, do wody wrzucono również stojącą tam ławkę oraz uszkodzono niewielką kapliczkę. Działania policjantów z Pasłęka w szybkim czasie doprowadziły do ustalenia sprawców dewastacji.

Ci ostatni przyznali, że zrobili to „przez głupotę”. Szkody wyceniono na 1500 złotych. 17-latek usłyszał już zarzuty z art. 288 Kodeksu Karnego. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego dwaj o rok młodsi koledzy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Patrycja
  Ponad tydzień temu, Środa, 18.11

  No proszę , w Pasłęku nawet policja działa sprawniej. W sobotę dewastacja a sprawcy już ujęci. U nas na Bulwarze jakoś nie jest to osiągalne.

 2. 2
  +9
  ~ Ajcyrtap.
  Ponad tydzień temu, Środa, 18.11

  Patrycja - takie miasta jak Pasłęk to zamknięte, małe środowiska, gdzie wszelkie wykroczenia są możliwe do ustalenia dzięki mieszkańcom. Tam nie ma zmiłuj się i obaw, że moja informacja w takiej sprawie to donosicielstwo. U nas w Elblągu wandalizm szerzy się w zastraszających rozmiarach, a mieszkańcy na to praktycznie nie reagują, bo uważają, że skoro płacą podatki (a czy na pewno płacą ?) to niech odpowiednie służby tym się zajmują. A elbląskie chamstwo i niszczycielstwo kwitnie i nie widać możliwości wytępienia tego chwastu.

 3. 3
  +9
  ~ Qwer
  Ponad tydzień temu, Środa, 18.11

  Rodzice zapewne "pękają z dumy".

 4. 4
  +5
  ~ Obserwator
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 19.11

  Jeszcze raz powtarzam. Tylko publiczna chłosta może tu coś pomóc i wychować ich dla społeczeństwa, bo rodzice są bezsilni. A przy okazji jaka by była atrakcja dla innych i odstraszanie od takich postępowań.

 5. 5
  +1
  ~ borys
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 19.11

  jak widać rodziców g.wno obchodzi co robią po nocach ich PO.ciechy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92495107650757