Niedziela, 24.05.2020, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Dziś policja bierze pod lupę kierowców z tzw. ciężką nogę

14.05.2020, 13:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś policja bierze pod lupę kierowców z tzw. ciężką nogę

Dziś od rana policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą   działania kontrolno-prewencyjne „Kaskada”.


Kaskada,  to wzmożone specyficzne działania policji polegające na ujawnieniu jak największej liczby piratów drogowych. Zdarza się, że kierujący mijając kontrolę drogową zaczyna przekraczać dozwoloną prędkość nie spodziewając się już kolejnej kontroli. Aby dyscyplinować kierujących powstały właśnie kaskadowe pomiary prędkości.


Policja weźmie pod lupę szczególnie tych, którzy mają tzw. ciężką nogę. To przypadłość nie tylko elbląskich kierowców. Policjanci z Elbląga współpracują z funkcjonariuszami jednostek ościennych z powiatów m.in. Braniewa i Lidzbarka Warmińskiego.


- W kwietniu na terenie Elbląga nie odnotowaliśmy wypadków w ruchu drogowym związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości – podkreśla kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik WRD KMP Elblągu.  - Działania kaskadowe prowadzone są głównie na drogach wojewódzkich i bierze w nich również udział policyjna Grupa Speed.

 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Jaaaaaaaaa
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.05

  Proszę zablokować modrzewinie w sobotę około godz.22 od strony mazurskiej i od strony skrzyżowania przy ogrodach. Wylapiecie Wszystkich debili nie szanujacych przepisów ruchu drogowego...

 2. 2
  +4
  ~ Akcja "Liść dębu".
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.05

  W ciągu ostatnich miesięcy było tyle akcji policyjnych, w mediach tylko o nich się mówiło. A jak dotąd w okresie tych akcji nigdy nie widziałem, aby jakiś patrol pojawił się na Zawadzie. W ciągu ulic Odrodzenia i Ogólnej kierowcy nagminnie nie przestrzegają przepisów nawet na odcinku zaczynającym się na wysokości dawnej piekarni do skrzyżowania z Wiejską, gdzie jest ograniczenie do 40 km/godz., dodatkowo są tam znaki informujące o zlokalizowanej w pobliżu szkole. O bandytyzmie drogowym na Jana Pawła II już nie wspominam. Tam to już jest tor wyścigowy, ostatnio wzbogacony o szarże motocrosowców.

 3. 3
  +1
  ~ Fjfjo
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.05

  Dziś w godzinach 8-15 zrobiłem po Elblągu około 70 km i nie spotkałem ani jednego patrolu policji, który mierzyłby prędkość.

 4. 4
  0
  ~ elblążanin
  Ponad tydzień temu, Piątek, 15.05

  Szanowni Plicjanci,Strażnicy Miejscy;mieszkańcy ul.Starowiejskiej nie mogą bezpiecznie wyjechać na ul.Słoneczną bo samochody parkują na zakręcie.Jest b.niebezpiecznie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.