Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Mniejszy ruch na ulicach nie oznacza, że kierowcy jeżdżą bezpieczniej

09.04.2020, 09:30:30 Rozmiar tekstu: A A A
Mniejszy ruch na ulicach nie oznacza, że kierowcy jeżdżą bezpieczniej
Mały ruch i puste ulice to dla wielu kierowców jasny sygnał – można jechać szybciej. Znacznie szybciej. Nic bardziej mylnego. Przekonało się o tym, aż czterech kierowców z Elbląga. Wszyscy pożegnali się z prawami jazdy. Każdy jechał o 50+ za szybko. Dwóch innych kierowców jechało setką w centrum miasta, a dwóch kolejnych zostało ukaranych za jazdę bez celu.
 
Policjanci odnotowują mniejszy ruch na elbląskich ulicach i drogach wokół miasta. Poprawiła się pogoda. Kierowcy zaczynają jeździć szybciej. Tylko wczoraj (08 kwietnia) policjanci z drogówki odnotowali aż 4 przypadki 50+. Rekordzista miał na liczniku 128 km/h na ulicy Królewieckiej w Elblągu. Kolejne przypadki miały miejsce w Kamionku Wielkim (108/50), Milejewie (104/50), Kadynach (96/40). W tych sytuacjach kierowcy stracili prawa jazdy. Funkcjonariusze z drogówki odnotowali także 2 przypadki z prędkością 100 km/h na ulicy Grunwaldzkiej. Obydwa były odnotowane w jednym czasie. Kolejne dwa mandaty były wystawione za jazdę bez celu w czasie epidemii. Wszyscy zostali ukarani mandatami punktami karnymi.
 
Stan osobowy policjantów, którzy obsługują zdarzenia drogowe w dalszym ciągu jest taki sam jak w poprzednich miesiącach, choć doszły im jeszcze dodatkowe zadania związane z stanem jaki obecnie panuje. Policjanci z drogówki nadal prowadzą także kontrole trzeźwości, sprawdzają czy kierowcy z okazji mniejszego ruchu zbyt szybko nie jeżdżą, a także kontrolują czy w środkach komunikacji zbiorowej jest dopuszczalna liczba pasażerów. Funkcjonariusze zapowiadają większa ilość kontroli na drogach i surowe mandaty dla piratów drogowych.
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ rambo 11
  Czwartek, 09.04

  Typowe BEZMÓZGI w mieście 100/h debilizm

 2. 2
  --2
  ~ Orwell
  Czwartek, 09.04

  Wszystkim mandaty za wszystko A może wreszcie dzielnicowy -rowerzysta też będzie równy że wszystkimi. Jemu wolni? Bo co?

 3. 3
  +6
  ~ BODZIO
  Czwartek, 09.04

  tak samo na S7 zabierać prawko.Do 120 a jeżdzą po 180-200

 4. 4
  +5
  ~ TWÓJ Kumpel
  Czwartek, 09.04

  Prośba do Komendy Policji - na S7 kierowcy przeważnie jeżdżą powyżej 120 km/h zahacza to prawie o 200 km/h Zabierać takim kierowcom Prawo Jazdy aby nauczyli się wreszcie jeździć zgodnie z przepisami o Ruchu Drogowym, aby nie było wypadków.

 5. 5
  +4
  ~ Bzdury
  Czwartek, 09.04

  Wyprzedzają na trzeciego, na ciągłej. Nie zważając na pieszych i innych mobilnych użytkowników dróg

 6. 6
  +1
  ~ Holi
  Czwartek, 09.04

  Na Grunwaldzkiej to akurat standard, że ostro przeginają z prędkością

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.