Środa, 3.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Dodatkowe patrole oraz kary dla osób nieprzestrzegających ograniczeń

06.04.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Dodatkowe patrole oraz kary dla osób nieprzestrzegających ograniczeń

Kilkanaście osób w ciągu minionego weekendu zostało ukaranych przez policjantów mandatami za grupowanie się połączone często ze spożywaniem alkoholu. Policja szybko i skutecznie będzie dyscyplinować takie osoby. Sporządzano także wnioski o ukaranie do sądu.

 

Jednym z przykładów były dwie 16-latki, które postanowiły spotkać się na przystanku autobusowym żeby porozmawiać bo jak powiedziały  „mają dość siedzenia w domu”. Obie zostały odwiezione do miejsc zamieszkania i przekazane rodzicom.

W niedzielę około godz. 16.00 policjanci interweniowali wobec grupy mężczyzn (6 osób) spożywających alkohol w przydomowym ogródku w okolicach ul. Freta. Zostali oni ukarani mandatami.

W sobotę doszło do poważnego zdarzenia przy ul. Jana Pawła II (poza drogą publiczną) Tam 42-letni mężczyzna jeżdżąc motocyklem crossowym i wykonując ewolucje spowodował wywrócenie się motocykla. Wynikiem tego było odniesienie urazu głowy. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił na odział intensywnej opieki medycznej.

 

Pamiętajmy by w tym czasie zrezygnować z rzeczy w tym sportu i sytuacji w których możemy ulec wypadkowi i będziemy sami potrzebować pomocy medycznej.

 

Przypominamy: każdego dnia na terenie Elbląga służbę pełni kilkanaście dodatkowych pieszych patroli złożonych z policjantów, żandarmów wojskowych oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem jest pilnowanie porządku a także reagowanie na sytuacje grupowania się osób.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ edgfar
  Poniedziałek, 06.04

  I jak zwykle. Kilkanaście osób , bez żadnego zabezpieczenia indywidualnego. Policja i wojsko nie ma na maski , rękawiczki jednorazowe . Nie ma na nic. Ci biedni ludzie wychodza w teren zabezpieczeni tylko we własna odwage i nadzieje , że ty razem sie uda. No chyba że będzie kolejna informacja o kwarantannie całego komisariatu lub komendy Policji czy tez kolejni żołnierze na kwarantannie. Jak widać na fot. dla przełozonych najważniejsze jest zanotowanie w notatniku . Kiedy będzie normalmnie i bez ryzyka dla tych ludzi.

 2. 2
  +6
  ~ Rom burak
  Poniedziałek, 06.04

  Mam nadzieje, że nasi policjanci nie będą takimi debilami jak olsztyniacy i nie będą wystawiali mandatów za mycie auta

 3. 3
  --1
  ~ Jarek J.
  Poniedziałek, 06.04

  Co ten harcerzyk ( z prawej ) ma na głowie - jakaś obsr....a beretka

 4. 4
  +3
  ~ Mex.
  Poniedziałek, 06.04

  Nie przyjmować mandatów. Oczywiście dbajmy o swoje i innych bezpieczeństwo ale nie popadajmy w paranoję.

 5. 5
  --2
  ~ Nieznam się
  Wtorek, 07.04

  To zapłacisz za przegraną sprawę koszty,mandat ,a i niewiadomo czy kary z sanepidu nie dostaniesz bo zapewne ,będzie taki wniosek ,a tam już nie ma sądu ,bo to kara administracyjna co oznacza ,że obligatoryjna.

 6. 6
  +7
  ~ Mex.
  Wtorek, 07.04

  ~Nie znam się~`W takim razie dlaczego nie ma rozporządzenia aby zamknąć myjnie samochodowe ale już umyć samochodu nie można. To po co myjnie otwarte? Z żoną, partnerką przebywasz w domu ale już na dworze macie iść w dwumetrowej odległości. Stoisz w kolejce do sklepu po godzinie 9.00 ale nie wejdziesz bo przyszła 10.00, godzina tylko dla seniorów, a jak wejdziesz to też możesz dostać mandat itd itd.

 7. 7
  +5
  ~ kek
  Wtorek, 07.04

  To wszystko jest nielegalne wprowadzone przez pisiorów. Nie ma wprowadzonego żadnego stanu nadzwyczajnego czy klęski żywiołowej, a społeczeństwo ma się zachowywać tak jakby ten stan był, poroniony pomysł kurdupla z Nowogrodzkiej. Wszystkie wydane mandaty nie maja podstawy prawnej.

 8. 8
  0
  ~ zx
  Wtorek, 07.04

  wczoraj po 21 łaziło pełno pijanych gnojków w grupkach po Nowowiejskiej i ościennych

 9. 9
  0
  ~ Anonim
  Wtorek, 07.04

  Do Nie znam sie. Nie siej farmazonu i tak jak masz w nazwie napisane, nie znam sie to jedyna prawda zawarta w twoim wpisie. Nie pozdrawiam.

 10. 10
  0
  ~ Bezprawne działania w obliczu prawa
  Środa, 08.04

  Na pierwszym zdjęciu, odprawa. Wskazówki jak wlepiać mandaty i łupić z kasy obywateli, bo statystyki spadają i kasa państwa pusta. A po wszystkim awanse za skuteczne zlupuenie obywateli.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.