Sobota, 24.10.2020, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

90-letni kobieta przekazała oszustom 8 tysięcy złotych

20.01.2020, 14:14:40 Rozmiar tekstu: A A A
90-letni kobieta przekazała oszustom 8 tysięcy złotych

8 tysięcy złotych przekazała oszustom 90-letnia mieszkanka Elbląga. Wcześniej ci, zadzwonili do niej i poinformowali, że jej córka spowodowała wypadek samochodowy. Poinformowali jednocześnie, że zostanie ona zatrzymana w areszcie jeżeli ta nie zapłaci określonej kwoty. Po pieniądze miał przyjechać kurier.

 

To właśnie kurierowi a w policyjnym żargonie „odbierakowi” kobieta przekazała pieniądze w kwocie 8 tysięcy złotych. Oszustwo to jest tak skonstruowane, że najpierw do starszej osoby dzwoni oszust podający się za policjanta lub rodzinę wprowadzanej w błąd. Informuje o wypadku lub innym nagłym zdarzeniu dotykającym bliskiej osoby. Później pada propozycja wykupienia się z opresji. Oszust informuje jednocześnie, że po pieniądze niebawem przyjedzie kurier, któremu należy przekazać pieniądze i o nic nie pytać. Tak też się stało i w przypadku opisywanej 90-latki z Elbląga.

 

Oszuści żądają najczęściej kwoty w takiej wysokości, którą starsza osoba może mieć w domu.

Jak przeciwdziałać?

Rozmawiajmy ze starszymi osobami o takiej potencjalnej sytuacji. Uprzedzajmy je o tym, że może ona mieć miejsce. Mówmy jak wtedy zareagować. I przede wszystkim tłumaczmy, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanej osobie.

 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Link do spotu o oszustwie:

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Tomasz85
  Poniedziałek, 20.01

  Bieda w kraju emeryci niby nie mają na leki a 8000pln od tak przekazała kurierowi?? Ale i więcej potrafią przekazać.

 2. 2
  +1
  ~ emeryt
  Poniedziałek, 20.01

  Jeżeli ktoś całe swoje życie ciułał po kilka groszy,to nie dziwota że ta pani uzbierała taką gotówkę , Ty TOMASZ 85 TAK SIĘ OKREŚLASZ , ŻE EMERYCI MAJĄ,, ALE NIE WSZYSCY . NIEKTÓRZY , SĄ OSZCZĘDNI , A ty człowieku jak dożyjesz tych lat ,to nie wiadomo ile będziesz miał, prawdopodobnie nic , Zobacz prof, Tomasz GRODZKI całe swoje życie oszczędzał ma majątek , niektórzy mówią ,że on był kolekcjonerem obcych pieniędzy w kopertach , Za JAGUARA spłaca miesięcznie 6 tysięcy złotych i co i śmiga dzięki KOMU KOPERTĄ .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1029200553894