Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Rano jest ślisko na drodze. Kierowcy, noga z gazu i ostrożnie z hamowaniem!

17.01.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rano jest ślisko na drodze. Kierowcy, noga z gazu i ostrożnie z hamowaniem!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dziś rano funkcjonariusze odnotowano 3 kolizje. Nie było wypadków drogowych.

 

Jedno ze zdarzeń to uderzenie autem w barierę ochronną na Trasie Unii Europejskiej. Miało ono miejsce jeszcze przed godziną 6.00. Inne to zderzenie dwóch aut: toyoty i renault w Bogaczewie na trasie S7. Jeszcze inne obsługiwane przez policjantów ruchu drogowego miało miejsce przy zjeździe z ronda przy ul. Nowowiejskiej. Wszystkie wymienione zdarzenia to kolizje, w których nikt z kierujących nie ucierpiał.

 

Szczególnie w nocy i rano może być ślisko. Jedźmy wolniej i ostrożnie. Pamiętajmy też by zachować bezpieczny odstęp od  aut, które są przed nami. Pamiętajmy, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania, nie uchroni nas przed "szklanką" na drodze.

 

Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ emeryt
  Piątek, 17.01

  Kto w południe informuje, że rano jest ślisko. Pobudka!!!!

 2. 2
  --1
  ~ Cuda
  Piątek, 17.01

  Coś takiego zaskoczył drogowców mrozik i efekty są, ślisko A chodniki i jezdnię . Może trzeba kopa dac ktoremus dyrektorowi za taki stan.

 3. 3
  +1
  ~ Dario
  Piątek, 17.01

  A gdzie nadzór służb Zarządu Dróg pod nadzorem Vice J. Nowaka i oczywiście generalny wykonawca akcji zima EPGK. Kochani budzimy się!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89829397201538