Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Wypadek na przejściu dla pieszych. Samochód osobowy potrącił dziecko jadące na hulajnodze

08.10.2019, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wypadek na przejściu dla pieszych. Samochód osobowy potrącił dziecko jadące na hulajnodze

Wczoraj w Elblągu doszło do wypadku z udziałem 9-letniego chłopca, który poruszał się po przejściu dla pieszych na hulajnodze. Kierowca osobowego volkswagena nie zatrzymał się przed psami i potrącił dziecko. Policjanci wyjaśniają okoliczności.
 

Do zdarzenia doszło wczoraj (7 października) na skrzyżowaniu ulic Odrodzenia i Sz. Szeregów w Elblągu. Samochód jadący prawym pasem zatrzymał się przed przejściem, natomiast 33-letni kierujący volkswagenem niestety już nie. Wtedy doszło do potrącenia 9-letniego chłopca, który jechał hulajnogą.

Dziecko z otwartym złamaniem nogi zostało przetransportowane do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Szczegóły wypadku są wyjaśniane przez śledczych.
 
Zatrzymaj się !
 
Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców. W sytuacji, kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa. Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach.

Z kolei piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa użytkownik hulajnogi jest traktowany jak pieszy. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność.
 
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ emeryt
  Wtorek, 08.10

  nie zatrzymał się przed "psami" Czy ktoś u was panuje nad poprawną pisownią?

 2. 2
  +5
  ~ Rzadamy
  Wtorek, 08.10

  Zakaz jazdy rowerami po chodnikach i hulajnogami. Zakaz jazdy po przejściach pieszych rowerami i hulajnogami. Policja nie reaguje straż miejska też to po co im podwyżki plac likwidacja.

 3. 3
  +1
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 08.10

  Bo przed kotami to by się zatrzymał :)

 4. 4
  --2
  ~ świadomość
  Środa, 09.10

  Niestety, to przejście jest od wielu lat przejściem selekcyjnym, a selekcji dokonują "kierowcy". Mentalność z czasów komuny - "mam wóz i pierwszeństwo" . Zdaje się, że za to co widać z monitoringu na tym przejściu nikt nie ponosi konsekwencji. Dlaczego? Przepuszczam pieszych, ale zawsze , z tyłu głowy, mam świadomość, że to ja jestem sprawcą potencjalnego wypadku, bo ułatwiam selekcję innemu kierowcy . Ci pędzący polują na pieszych, ale gdy są pieszymi najgłośniej klną na "polujących". Cała Odrodzenia jest jakaś niebezpieczna dla pieszych i kierowców.

 5. 5
  --3
  ~ MonikaS
  Środa, 09.10

  Proszę rodziców chłopca o kontakt. Mój e-mail: monika910el@popk. pl

 6. 6
  +1
  ~ Czytelnik
  Środa, 09.10

  Polska staje się krajem ciekawym, zakazy, nakazy, ostrzeżenia i inne polecenia które z pomocą mediów stały się codzinnością.

 7. 7
  0
  ~ mieszkaniec
  Środa, 09.10

  A który to przepis mówi ,że przed psami należy się zatrzymać ,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.