Piątek, 24.01.2020, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Mężczyzna został ukarany za kierowanie autobusem bez... okularów

08.10.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mężczyzna został ukarany za kierowanie autobusem bez... okularów

Nietypową kontrolę drogową przeprowadzili wczoraj elbląscy policjanci. Mężczyzna kierujący autobusem został ukarany za kierowanie bez uprawnień, ponieważ… jechał bez okularów. Te w jego prawie jazdy zostały określone przez lekarza  jako konieczne do prowadzenia pojazdu. Policja przypomina, że taka sytuacja kończy się 500 złotowym mandatem a kierujący dalej nie pojedzie.

Policjantów zainteresował mężczyzna kierujący autobusem, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.  Chwilę później był kontrolowany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że nie miał okularów,  a w jego prawie jazdy był zapis, że może kierować pojazdem tylko w okularach korekcyjnych. Cała sytuacja zakończyła się tym, że na miejsce kontroli przyjechał inny kierowca i to on dalej poprowadził autobus.

- Jeżeli na odwrocie prawa jazdy jest kod 01.01 oznacza to, że osoba prowadząc pojazd musi mieć założone okulary korekcyjne – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Natomiast kod 01.06 oznacza, że może też używać szkieł kontaktowych. W takich przypadkach kierowanie pojazdem bez okularów lub soczewek kontaktowych traktowane jest jak jazda bez uprawnień. Grozi za to 500 złotowy mandat karny.

Jeżeli okulary się nie znajdą a na miejsce kontroli nie przyjedzie inny kierowca a pojazd stoi w takim miejscu, że utrudnia ruch lub stwarza zagrożenie zostanie odholowany.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ KomPlet
  Wtorek, 08.10

  Są takie dni gdzie mam pewność, że większość kierujących zapomniała o okularach korekcyjnych lub soczewkach kontaktowych bo nie dostrzega kogokolwiek i czegokolwiek wokół siebie. Ale więcej jest niestety dni królowania chamstwa, braku zrozumienia i pomagania mniej sprytnym i gorzej sprawnym uczestnikom ruchu na drodze. Może warto czasem okazać zwykłą życzliwość i empatię, szczególnie jeśli nic złego się nie wydarzyło, będzie wszystkim lżej i bezpieczniej nie tylko na drogach. Proszę... i przepraszam, że czasem kogoś zirytuję! Dziękuję

 2. 2
  +6
  ~ A kiedy
  Wtorek, 08.10

  Może czas zacząć kontrolowanie tramwajowych zlomow konstal które nie jada tylko podskakuja na szynach. Na dodatek z każdej strony wieje wiatr, w lecie działa ogrzewanie a nie powinno . To już jest powód do kontroli i wycofania pojazdu z jazdy. Może to wreszcie zmusi T E do wycofania tych konstali z jazdy. Traktowani pasazerowie jesteśmy jak bydło które nic nie ma do powiedzenia ws bezpiecznej i wygodnej jazdy tramwajami.

 3. 3
  +1
  ~ gru
  Wtorek, 08.10

  Bo kierowca, motorniczy uważa pasażera za bydło które trzeba wozić. I niech wpadnie do tych głów w bimbajach nie jest włączane ogrzewanie na wozie w lato. Przez całą długość są przeprowadzone przewody wysokiego napięcia. Pod pokrywamy znajdują się: wyprowadzenia do 4 silników elektrycznych, rozrusznik przetwornica. Jak każde urządzenie elektryczne wytwarza dużo ciepła. W zimie można ogrzewać ręce tam gdzie są wózki jezdne.

 4. 4
  +1
  ~ mieszkaniec
  Środa, 09.10

  A ja używam okularów jak dostaje emeryturę , Do jazdy nie używam okularów mam wzrok sokoli widzę blisko i daleko pana policjanta i wtedy gaz do dechy ,

 5. 5
  0
  ~ Kiero okularnick
  Czwartek, 10.10

  Też mam wbite do prawka 01.01 ze wzplędu na astygmatyzm i szczerze powiem, ze mimo, iż bez okularów (w mojej ocenie) widzę nieźlde, bez nich w drogę nie wyjadę. Nawet moje młode wiedzą, że tata ma miec bryle jak prowadzi :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.