Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Idzie EDWARD - ofiar ma nie być

26.09.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Idzie EDWARD - ofiar ma nie być

Europejska Organizacja Ruchu Drogowego TISPOL skupiająca funkcjonariuszy policji drogowej całej Unii Europejskiej zainicjowała akcję "European Day Without a Road Death" (Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych w Ruchu Drogowym), w skrócie EDWARD. Statystyki wskazują, że każdego dnia w Europie na skutek wypadków drogowych ginie 60 osób. Niestety elblążanie też dołączają do tej liczby.

 

- W 2018 roku na ulicach i drogach naszego miasta i powiatu zginęło aż 11 osób. W dalszym ciągu przyczyną tych dramatów jest nadmierna prędkość, brawura i przecenianie swoich umiejętności, która przeradza się w tragedię - mówi kom. Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

W 2018 roku w całej Polsce doszło do 31,7 tys. wypadków drogowych, z czego ponad 2,6 tys. ze skutkiem śmiertelnym. To oznacza, że w prawie co 12 wypadku zginął przynajmniej 1 człowiek. Najwięcej wypadków drogowych ma miejsce podczas dobrych warunków atmosferycznych i przy dobrej widoczności. Wtedy kierowcy czują większy komfort jazdy i rozwijają większe prędkości. Warto promować kwestie bezpieczeństwa, gdyż Polska jest na szarym końcu spośród krajów Unii Europejskiej. Najbezpieczniejszym państwem w UE pod tym względem jest Szwecja. Najgorzej radzi sobie Bułgaria, Rumunia oraz Łotwa, a tuż za nią znalazł się nasz kraj.

 

Policjanci elbląskiej drogówki dołączają do swoich kolegów w innych krajów i na dzień 26 września 2019r. zapowiadają wzmożone kontrole. Tego dnia funkcjonariusze będą szczególnie skupieni na ujawnianiu przekroczeń prędkości, które są najczęstszą przyczyną wypadków w ruchu drogowym.

 

Od 2016r., kiedy to po raz pierwszy ogłoszono dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach, jeszcze nigdy nie osiągnięto zerowej liczby. Wierzymy, że jest to możliwe.

 


Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Kibic OE
  Czwartek, 26.09

  Jestem obecnie kibicem Olimpii, a chcę kibicować jednak Concordii. Co mam zrobić? pomóżcie.

 2. 2
  0
  ~ Anonimek1
  Piątek, 27.09

  Czym wy się chwalicie panowie (specjalnie małą literą) policjanci ? Takie dni powinny być 365 dni w roku, a nie od "święta" !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.