Sobota, 22.02.2020, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

O kolejne 50+ za szybko. Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze

12.09.2019, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
O kolejne 50+ za szybko. Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze
We wtorek policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi, który na ograniczeniu do pięćdziesiątki, osobowym peugeotem jechał 110 km/h. Podobnie było z 25-latkiem, który również stracił uprawnienia do kierowania mając na liczniku 104 km/h. Od początku 2019 roku blisko 140 kierowców z Elbląga i okolic pożegnało się z uprawnieniami. Były to przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
 
Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Z dwoma takimi sytuacjami zetknęli się policjanci z ruchu drogowego w Elblągu.

11 września na drodze w miejscowości Zwierzno (gm. Markusy) funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Wśród 32 przekroczeń prędkości były 2, w których kierowcy przekroczyli ją dwukrotnie. Osobowy peugeot pędził 110 km/h w miejscu, gdzie powinno jechać się tylko pięćdziesiątką. 20-latek, który nim kierował został ukarany mandatem i 10 punktami. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Podobna sytuacja miała miejsce w tym samym czasie i w tym samym miejscu. 25-latek jechał fordem 104 km/h.
 
Od początku 2019 roku policjanci z Elbląga zatrzymali prawa jazdy blisko 140 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
 
Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze.
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ kek
  Czwartek, 12.09

  To nie są kierowcy tylko debile. Osobom które tak rażąco łamią przepisy powinno się z góry dożywotnio zabierać prawko. Skoro teraz tak jeżdżą to będą tak jeździć ciągle, stracą prawko na 3 miesiące, odbiorą i znowu będą tak szaleć na drodze.

 2. 2
  +2
  ~ Rambo11
  Czwartek, 12.09

  Typowe Ameby z nebraski 😂😂😂😂😂😂😂

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.