Piątek, 24.01.2020, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

„Strefa ograniczonej prędkości” na osiedlach

11.09.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Strefa ograniczonej prędkości” na osiedlach
Fot. Ryszard Biel

Na kilku elbląskich osiedlach mieszkaniowych (gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna) trwa zastępowanie znaków D-40/41 „strefa zamieszkania”, znakami B-43/44 „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych (znak D-48).
 

Zmiana dotyczy następujących ciągów dróg publicznych w obszarze zabudowy jednorodzinnej:

- Łokietka, Mieszka I, Krzywoustego,
- Narutowicza, Paderewskiego, Sikorskiego, Witosa
- Reymonta, Kraszewskiego, Gałczyńskiego
- Warmińska, Braniewska
 

Dotychczasowe oznakowanie powyższych ulic tablicą „strefą zamieszkania” mogło w tym typie zabudowy powodować problemy z właściwą interpretacją przepisów wynikających z tych znaków(w szczególności dotyczących parkowania). Problem ten zgłaszali zarówno mieszkańcy, jak i Straż Miejska. W związku z powyższym DZD zaproponował uporządkowanie oznakowania, tj. likwidację znaków „strefa zamieszkania” i zastąpienie ich tablicami „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych.
 

Miejska Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapoznała się z przygotowanymi zmianami i zaopiniowała je pozytywnie. Roboty montażowe rozpoczęły się w ostatnich dniach sierpnia  a zakończą się w przyszłym tygodniu. Już dziś przy wszystkich wjazdach na te osiedla  zamontowane są tablice B-43/44.    
 

Zmiana nastąpiła także na osiedlu Metalowców, gdzie ograniczona zostanie dopuszczalna prędkości z 40 km/h na 30 km/h, z zachowaniem istniejącego układu dróg - głównych, podporządkowanych, jednokierunkowych (podobną zmianę w czerwcu wykonano na os. Bielany).

 

UM Elbląg

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ploterek
  Czwartek, 12.09

  Na metalowców nie trzeba stawiać znaku ograniczenia prędkości. Stan nawierzchni drogi sprawia, że i tak nikt nie jedzie szybciej niż 30 km/h.

 2. 2
  0
  ~ Antysmog(k)
  Czwartek, 12.09

  Jeszcze należy rozwiązać problemy ruchu drogowego na ulicach osiedla Zawada. Tam to dopiero jest samowolka i indywidualna, oryginalna interpretacja przepisów. Szczególnie w części dotyczącej parkowania. W tym zakresie nie ma tu poszanowania żadnych zasad, nawet wynikajacych z jednoznacznych zapisów kodeksu drogowego. To, że kierowcy zniszczyli już trawniki nie powoduje nawet zainteresowania ze strony konkretnych służb. Ostatnio pojawili się wybitni spece od parkowania wjeżdżając tyłem samochodu na chodniki, wprost na okna budynków, a to jest wyraźnie zakazane. Pomijając już fakt złamania przepisu, przede wszystkim jest to świadectwo braku kultury takiego kierowcy, bo ten sposób parkowania zagraża higienie lokatorów takiego budynku.

 3. 3
  0
  ~ obserwator elblaga
  Piątek, 13.09

  zobaczcie co sie dzieje na starowce wizytowce

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.