Niedziela, 26.01.2020, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Będzie jeszcze więcej kontroli trzeźwości. Jest taka konieczność

04.09.2019, 15:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie jeszcze więcej kontroli trzeźwości. Jest taka konieczność

Policjanci z elbląskiej drogówki zapowiadają jeszcze więcej kontroli trzeźwości kierowców. W minioną sobotę podczas działań „Trzeźwy poranek" w jednym czasie zatrzymano, aż 5 kierowców po alkoholu. Policjanci reagują na każdy sygnał i zapowiadają również kontrole pod zakładami pracy.

 

W ciągu jednej akcji policjanci kontrolują kilkuset kierowców pod kątem alkoholu i narkotyków. Od początku 2019 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z Elbląga sprawdzili aż 44 885 kierujących. Wśród nich 295 było pod wpływem działania alkoholu lub środka odurzającego.

Pomimo częstych działań, restrykcyjnych przepisów i surowych kar, nadal zdarzają się ci, którzy nie boją się wsiąść za kierownice „po kieliszku", czy po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze mają do tych kontroli odpowiedni sprzęt i w pełni go wykorzystują. Reagują na każdy sygnał, nawet anonimowy. Dzięki temu, wielu nietrzeźwych prowadzących, zostało wyeliminowanych z ruchu. W ten sposób policjanci chronią mieszkańców przed skutkami brawurowej jazdy takich nieodpowiedzialnych kierowców.

 

Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi policjanci rozszerzają kontrole trzeźwości. Oprócz tradycyjnych badań na drogach i na ulicach, będą one odbywać się cyklicznie pod zakładami pracy, urzędami, instytucjami użyteczności publicznej.

Przypominamy, że zawsze można zadzwonić pod 112 lub 997, a także powiadomić mailowo (policja@elblag.ol.policja.gov.pl) o podejrzeniach związanych z nietrzeźwym za kierownicą.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Maczeda
  Środa, 04.09

  Będę chodzić na piechotę i stres mnie nie dopadnie.

 2. 2
  --1
  ~ Kąkol
  Środa, 04.09

  I słusznie, jak dla mnie - każda kontrola może być kontrolą trzeźwości. Przed resztą i tak chroni Yanosik, a pijani to ogromne zagrożenie na drogach.

 3. 3
  --1
  ~ krokodylxxx
  Środa, 04.09

  ciekawe czy to legalne kontrole... bo w innych krajach Unii tego raczej nie ma.... ja jestem w Niemczech 10 lat i takich akcji nie widziałem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.