Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zobacz, jak w Elblągu świętowano 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

19.07.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, jak w Elblągu świętowano 100. rocznicę powołania Policji Państwowej
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 18 lipca,   w CSE Światowid odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Oznaczonych zostało 100 policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji. - To był dobry, ale i trudny rok – mówi Komendant KMP w Elblągu insp. Robert Muraszko.

Tegoroczna Gala była wyjątkowa. - Obchodzimy 100. rocznicę powołania Policji Państwowej – podkreślił Robert Muraszko. - Nie było to planowane, ale 100 policjantów i pracowników odbiera w tym roku odznaczenia i awanse. Każdy medal, każdy awans jest uhonorowaniem ciężkiej pracy.


Robert Muszarko zaznaczył, że był to dobry, ale i trudny rok. Co miał na myśli? - Patrząc od Święta Policji do Święta Policji, czyli od lipca do lipca, to wspominając zeszły rok nie można wspomnieć o  proteście służb mundurowych. Musieliśmy swoje zadania realizować w trochę inny sposób – przyznał. - Było też wiele zmian w przepisach prawa, które są wciąż ulepszane, usprawniane, a policjanci muszą się uczyć ich na nowo.

 

W dalszym ciągu odczuwamy zmiany w przepisach karnych dotyczących nie alimentacji. Jako Komenda odczuliśmy to wyjątkowo. Przy 6 tys. spraw realizowanych przez policjantów przybyło ponad 1300 dodatkowo przy takim samym stanie etatowym. To bardzo duże obciążenie. Jestem bardzo wdzięczny policjantom za podjęcie tego wyzwania i za sprostanie jemu

– podkreślił Komendant KMP w Elblągu.


Statystyki wskazują, że w Elblągu jest coraz bardziej bezpiecznie. - Ogrom pracy policjantów skutkuje tym, że mamy mniej zdarzeń kryminalnych – tych najbardziej dokuczliwych. Mniej jest włamań, kradzieży, uszkodzeń ciała – wymieniał Robert Muraszko. - Mniej jest też wypadków w ruchu drogowym. Jest też mniej interwencji, co może świadczyć o tym, że jest bezpieczniej.
 

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy elbląscy policjanci zyskali kilka nowych radiowozów i 40 nowych komputerów. - Mamy przejść na cyfrowe nadawanie, czyli łączność między policjantami. Może uda się nam to jeszcze w tym roku – przyznał Robert Muraszko. - Mamy 88 kamer nasobnych dla służby patrolowej, a 50 w ruchu drogowego. To są kamerki na mundurach policjantów, które rejestrują interwencje. Nagranie może posłużyć później jako materiał dowodowy.

 

Elbląscy policjanci nadal czekają na wybudowanie nowej Komendy. - Na chwilę obecną kosztorys mówi o 78 mln zł. W nowej Komendzie wszystko będzie nowe. Założenie jest takie, że w budynków przy Tysiąclecia, Królewieckiej i Strażniczej  nie zabieramy nic ze sprzętu biurowego, kwaterunkowego – mówi Robert Muraszko. - Nadal realizujemy procedury dokumentacyjne. Czekamy na decyzję lokalizacji celu użytku publicznego. Kiedy będziemy już ją mieli, będziemy mogli wejść ze sprzętem i rozpocząć budowę.
 

- Nowa Komenda  ma być kompleksowo wyposażona. Wszyscy policjanci będą w jednym budynku. Będzie tam i strzelnica i pomieszczenie dla przewodników psów oraz dla Centralnego Biura Śledczego Policji zarządu elbląskiego – stwierdził  Robert Muraszko.


Co stanie się z budynkami, w których obecnie urzędują policjanci? - Przekażemy je dla Miasta, dla pana Prezydenta – dodał Komendant.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Święto Policji ( zdjęć 116 )
Dodano: 2019-07-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ pies
  Piątek, 19.07

  Czy edek tam był? Pojawia się postać czasowo wycofana z pierwszej linii. Powrót do łask?

 2. 2
  0
  ~ bystrzak
  Sobota, 20.07

  Wciaz te same osoby nagradzane! Czy naprawde nie ma nikogo kto zasluguje na wyroznienie! Panie Komendancie!

 3. 3
  0
  ~ Luliam
  Sobota, 20.07

  Dotąd nie byłam nagradzana, a teraz otrzymałam aż dwukrotnie wyróżnienia oraz awans służbowy. Kilku z wyróżnionych też dotychczas nie otrzymało nagród, więc bystrzak z ciebie nie taki bystrzak.

 4. 4
  +1
  ~ ho2
  Sobota, 20.07

  wszyscy naćpani ale jaja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2394850254059