Poniedziałek, 25.01.2021, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Nowa forma oszustwa stosowana również w Elblągu

11.07.2019, 19:12:28 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa forma oszustwa stosowana również w Elblągu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. KMP w Elblągu)

Coraz częściej policjanci spotykają się z tą metodą wyłudzenia pieniędzy. Osoba z którą często się komunikujemy prosi nas o szybkie przelanie niezbyt dużej sumy pieniędzy. Zwykle jest to kwota do 1000 złotych. Zdarza się że po jednej takiej udanej próbie następuje kolejna prośba.
 

Oszustwo to charakteryzuje się szybkością. Sprawcy zależy na tym, byśmy nie weryfikowali niczego bo skoro rozmawiamy z naszym znajomym to przecież „pożyczka” jest bezpieczna i zaraz nam ją zwróci.
 

Oczywiście oszust nie dostanie pieniędzy od kogoś zupełnie obcego. Ale jeżeli podszyje się pod osobę, którą ta druga strona zna, a dodatkowo darzy sympatią – jego szanse znacznie wzrastają.
 

- Wczorajsza sytuacja dotyczyła właśnie przelania pieniędzy metodą aplikacji do szybkich płatności – mówi policjant operacyjny wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. - Od młodej kobiety, oszust podszywający się pod jej znajomą wyłudził kwotę 1000 złotych posłużył się przy tym komunikatorem internetowym.
 

W przypadku tego oszustwa sprawcy postawili na „ilość”, czyli więcej małych kwot niż jedno większe oszustwo. Pamiętajmy o tym i w sytuacji pytania o pieniądze weryfikujmy czy to naprawdę nasz znajomy. Oszustwo to przestępstwo, za które sąd może skazać na karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ewaluacja oszustw
  Piątek, 12.07

  Oszustwa "na wnuczka " ewaluują. A miały swe żródła w Polsce i w iemczech, zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=LQnN6s0ohK4

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7627038955688