Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

"26-latek kierujący sportowym suzuki, na pięćdziesiątce, jechał 107 km/h"

06.06.2019, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"26-latek kierujący sportowym suzuki, na pięćdziesiątce, jechał 107 km/h"

Podczas wczorajszej kontroli prędkości policjanci zatrzymali dwa sportowe motocykle, których kierowcy pożegnali się z prawami jazdy. Przekroczyli tzw. 50+ w terenie zabudowanym. Policjanci ostrzegają przed brawura, która jest przyczyną tragicznych wypadków drogowych.
 

Wczoraj (4 czerwca) policjanci kontrolowali prędkość na terenie miasta oraz w miejscowości Kadyny pod Elblągiem. 26-latek kierujący sportowym suzuki, na pięćdziesiątce, jechał 107 km/h. Natomiast inny kierowca motocykla honda na czterdziestce jechał 96. Tym samym obydwaj kierowcy dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i zostali ukarani kilkuset złotowymi mandatami oraz punktami karnymi.
 

Jazda na motocyklu dostarcza wielu przyjemnych emocji i warto, aby tylko takie doznania towarzyszyły miłośnikom dwóch kółek. Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu. Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe niż kierowcy samochodów.
 

Dlatego niezmiernie istotne są zasady, jakimi powinni kierować się motocykliści. Odpowiedni ubiór, kombinezon to podstawa, kask ochronny to niezbędne minimum i obowiązek.
 

Fundamentem bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem, samochodem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.
 

Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nie uwagę, chociażby poprzez przysłowiowe "patrzenie w lusterko". Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nie zapominajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, również tych najtragiczniejszych. W ubiegłym roku policjanci z Elbląga odnotowali 7 wypadków z udziałem motocyklistów. Dwóch kierowców jednośladów zapłaciło za to najwyższa cenę – życie.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ BODZIO
  Czwartek, 06.06

  Są gorzej widoczni ale i tak szybko jadą a potem pretensja do kierowców ze zajechał drogę.ZWOLNIĆ.

 2. 2
  +1
  ~ elblążanin
  Czwartek, 06.06

  Trudno mieć szacunek n.p. do jakiegoś półgłówka który notorycznie jeździ w kółko ul. Ogólną rozpędzając się od świateł do świateł do kosmicznych prędkości. Tego policja nie słyszy i nie widzi? Nikt z drogówki nie mieszka nad jarem?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.