Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Brawurowa jazda młodej kobiety i potrącenie osób na poboczu

18.12.2018, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Brawurowa jazda młodej kobiety i potrącenie osób na poboczu
fot. archiwum redakcji( zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu)
19-letnia kobieta spowodowała wypadek i potrąciła dwie osoby stojące na poboczu. Powodem utraty panowania nad pojazdem mogła być brawurowa jazda. Policjanci badają okoliczności zdarzenia. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.   Zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj około 19.30 przy al. Jana Pawła II. Tam kierująca osobowym BMW 19-latka jadąc w kierunku al. Odrodzenia straciła panowanie nad swoim autem i potrąciła dwie młode kobiety stojące w zatoczce przy innym pojeździe. Obie kobiety zaraz po zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala.

To wszystko wynika z policyjnego raportu. Z relacji świadków na miejscu zdarzenia wynika, że 19-latka celowo wprowadzała swoje BMW w „kontrolowany” poślizg, który chwilę później okazał się już nie być kontrolowanym. Dziewczyna wyjeżdżając z tzw. „ślepego ronda” zaczęła tracić panowanie nad autem i zderzyła się bokiem z zaparkowanym pojazdem, pomiędzy autami znalazły się dwie młode kobiety.
  - W tym miejscu często karzemy mandatami kierujących, którzy „driftują” lub próbują „driftować” – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – To jest droga publiczna a takie zachowanie nie jest bezpieczne zarówno dla kierującego, pasażerów jak i pieszych będących na zewnątrz auta. Kara za sytuację w której nikt nie zostanie poszkodowany to 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Jak się okazuje czasem kończy się to wypadkiem.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ B-29
  Wtorek, 18.12

  Brawurowa? Brawura może mieć pozytywny charakter- np. na wojnie. To jest zwykła bezmyślność!

 2. 2
  --1
  ~ ksamol
  Środa, 19.12

  Od samego początku jak tylko oddali do użytku tą część ulic do dyspozycji elblążan zauważyłem że jest to tor wyścigowy dla nieodpowiedzialnych debili za kierownicą. Kompletny brak nadzoru nad ruchem prowokuje do szaleństw za kierownicą. Skutki? jak widać. Co chwila są tam wypadki i to bardzo poważne w skutkach. Może byłoby inaczej gdybyśmy w Elblągu mieli mały tor wyścigowy, gdzie młodzi kierowcy mogliby sprawdzać swoje ,,umiejętności". Ale o tym chyba możemy tylko pomarzyć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.