Sobota, 15.05.2021, Imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kierowcy, noga z gazu! – wczoraj w Elblągu 12 kolizji

31.10.2018, 14:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowcy, noga z gazu! – wczoraj w Elblągu 12 kolizji

Policja apeluje do kierowców - noga z gazu. Wczoraj w Elblągu miało miejsce 12 kolizji.
Policjanci drogówki apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Uczmy się na błędach już popełnionych. Wczoraj o szczęściu w nieszczęściu może mówić kierowca fiata, który wypadł z drogi, uderzył w drzewo i zatrzymał się w rowie. Wyszedł ze zdarzenia bez obrażeń.

 

Wczoraj około godziny 15 fiat siena jechał ulicą Fromborską w kierunku miejscowości Łęcze. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i zakończył jazdę w rowie. 19-latek, który nim kierował, jak i pasażerka, nie odnieśli większych obrażeń. W ich przypadku można mówić o szczęściu w nieszczęściu. Jednak nie wszystkie zdarzenia kończą się podobnie. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem jazdy do warunków na drodze.

Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu. O tym muszą pamiętać wszyscy, którzy chcą szczęśliwie wrócić do domu ze świątecznych podróży.

 

Wczoraj policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista został zatrzymany w miejscowości Brudzędy (gm. Markusy). 38-latek jechał 121 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali także nietrzeźwego kierowcę, który ulicą Rawską jechał oplem zafira mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Trwa akcja ZNICZ 2018. Jak zawsze podczas tego typu akcji policjanci będą kontrolować prędkość, z jaką jadą kierowcy, stan techniczny aut i m.in. sposób przewożenia dzieci. Na ich pobłażliwość nie mogą też liczyć ci, którzy siadają za kierownicą pod wpływem alkoholu. W pobliżu cmentarzy, będzie tłoczno - ostrzegają policjanci i apelują do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu" i zwracanie uwagi na pieszych.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ jurek w.
  Środa, 31.10

  NEB i wszystko jasne

 2. 2
  0
  ~ do:~ jurek w.
  Czwartek, 01.11

  Jechałem za czarnym nissanem chyba juka z rejestracją zaczynającą sie na NE ,ktorego prowadziła kobieta i zadałem sobie pytanie kto tej kobiecie dał prawo jazdy? Na odcinku ok 1,5 km złamała 6 razy przepisy to jechanie "okrakiem" po podwojnej ciągłej n,ni sygnalizowanie zmiany pasa ruchu(2) ani zamiaru skrętu(3) czy wyjazdu z ronda . I prawdopodobnie rozmawiała przez tekefon ale tego nie jestem pewien. NE i wszystko jasne.

 3. 3
  0
  ~ NO
  Czwartek, 01.11

  a czym się różni NE od NEB ?

 4. 4
  0
  ~ /NE/
  Sobota, 03.11

  NE są jeszcze gorsze

 5. 5
  0
  ~ Zatrwożony mieszkaniec
  Piątek, 09.11

  NEBraska... znaczy zachować podwójny odstęp.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0455157756805