Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Radio ZET informuje: Rekordowy spadek wpływów z policyjnych mandatów

20.10.2018, 09:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Radio ZET informuje: Rekordowy spadek wpływów z policyjnych mandatów

Rekordowy spadek wpływów z policyjnych mandatów – ustaliło Radio ZET. We wrześniu 2018 roku to ponad 41 milionów złotych mniej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Policjanci w związku z protestem, od lipca znacznie częściej wystawiają tylko pouczenia.

 

Wpływy z mandatów we wrześniu 2017 roku wyniosły 58,7 milionów złotych, a za wrzesień 2018 tylko 17,1 milionów. Rok temu policjanci wystawili prawie 420 tysięcy mandatów, a w analogicznym okresie tego roku zaledwie ponad 72 tysiące. Spadek odnotowano już miesiąc wcześniej, w sierpniu w porównaniu z rokiem ubiegłym wpływy były mniejsze o 25 milionów złotych. Dane te pochodzą z I Urzędu Skarbowego w Opolu.

 

Policyjni związkowcy komentują, że „to pokazuje skalę protestu i determinację, z jaką walczą o podwyżki w mundurówce. Chcą 650 złotych na każdego funkcjonariusza". We wtorek mają się spotkać z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Zabiegają o to, żeby przed spotkaniem wysłał im swoje propozycje zakończenia sporu płacowego. Na razie nie mają odpowiedzi na pismo w tej sprawie.

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Asssss
  Sobota, 20.10

  Oj sie nam oberwie jak juz dostaną ta podwyzke.. mandst bedzie gonil mandat.

 2. 2
  +4
  ~ kkk
  Sobota, 20.10

  To pięknie kosili społeczeństwo. Bo chyba nie przyznają się teraz, że pozwalają na samowolkę na ulicach. Teraz, jak już wiemy, jak nas, społeczeństwo, strzygliście, to wam powiem policjanci: kij wam w oko, nie podoba się praca, to się zwolnijcie.

 3. 3
  +3
  ~ `tot
  Sobota, 20.10

  Policja to nie sklep spożywczy, jak jeden zamkną to pojedziesz do drugiego ~kkk. Jak już wszyscy niezadowoleni policjanci się zwolnią to kto przyjedzie Ci z pomocą na interwencję? Albo ile będziesz czekał w komendzie aby złożyć zawiadomienie o przestępstwie, a potem ile na rozstrzygnięcie tego zawiadomienia? A jaka będzie jakość usług świadczonych przeze tych Policjantów, którzy zostaną? Myślisz, że będzie lepiej?

 4. 4
  +7
  ~ Były Elblążanin.
  Sobota, 20.10

  Policjanci nie są od nabijania kasy państwa,niech robią to do czego są powołani.

 5. 5
  0
  ~ kkk
  Niedziela, 21.10

  Tot, jak nie sklep spożywczy to zbieracz kasy dla państwa? Może jak by policja, zamiast nabijać państwową kabzę, współpracowała ze społeczeństwem, służyła mu i ochraniała je, to teraz miałaby poparcie społeczeństwa. Bo mi niepotrzebna jest taka służba, której głównym zadaniem jest koszenie obywateli mandatami i dostarczenie kasy do budżetu. Od tego chyba jest skarbówka?

 6. 6
  +1
  ~ `tot
  Niedziela, 21.10

  Kkk - Policja sama sobie nie wyznacza zadań do wykonania. Działa na zasadzie ustanowionego prawa i jest niejako narzędziem w rękach władzy do tego aby "zmuszać " obywateli aby tego prawa przestrzegali. Obecnie, to premier przez swojego ministra daje jej zadania do zrealizowania i z nich rozlicza. Do puki ten sam minister będzie mógł od tak wymienić sobie Komendanta Głównego Policji i nie wprowadzi się zasady kadencyjności na tym stanowisku do puty tak to będzie wyglądać.

 7. 7
  0
  ~ <DARWIN><<
  Niedziela, 21.10

  Czyli obywatele i ich bezpieczeństwo jest zakładnikiem jednej grupy społecznej, która jest narzędziem władzy i ma o sobie nieco lepsze mniemanie od tego na jakie zasługuje, super. Władza osiąga ciągłe sukcesy dzielenia Nas, kiedy staniemy wszyscy razem i powiemy dość, my Wszyscy chcemy aby traktować nas z należnym szacunkiem, a nie jak stado bezrozumnych baranów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.360298871994