Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci podsumowali działania „Telefony"

21.09.2018, 12:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci podsumowali działania „Telefony"
Fot. materiały KMP w Elblągu

Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu prowadzili wczoraj krajowe działania pod nazwą „Telefony". Skontrolowali 83 samochody, przebadali 167 kierowców pod kątem alkoholu, obsłużyli 9 kolizji i ujawnili 9 przypadków używania telefonów komórkowych przez kierowców.
 

Krajowe działania „Telefony" prowadzone były  18 września na terenie całego kraju. Funkcjonariusze z Elbląga ujawnili 9 przypadków używania telefonów komórkowych w trakcie kierowania. Ponadto skontrolowali 167 kierowców na obecność alkoholu (wszyscy trzeźwi), ujawnili 16 przekroczeń prędkości, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, za fatalny stan techniczny samochodów i obsłużyli 9 kolizji drogowych. Nie było wypadków.
 

19 września  na drogach działania TIR. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wyprzedzanie przez samochody ciężarowe w miejscach niedozwolonych oraz blokowanie lewego pasa i wynikające z tego utrudnianie ruchu innym jego uczestnikom.

Jakub Sawicki
zespół prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ ds
  Piątek, 21.09

  To chyba akcja alkohol a nie telefony... Jakby bardziej skupili się na telefonach to by o sukcesach napisali. Alkomatem szukali kierowców rozmawiających przez telefon i radarem sprawdzali czy nie rozmawiają??? Bardziej przypomina to łapanki niż jakiekolwiek konkretne działania i standardowo pewnie stali w Kazimierzowie, Mazurska koło ZUSu, browarna, Unii europejskiej, Fromborksa, Dąbka, Warszawska ostatnio robotnicza - gdzie można najwięcej nałapać na radar schowanym za krzakami. Kiedy akcja kierunkowskaz (mogą nazwać nawet migacz bo miga), ustawienie świateł (jedno na drogę drugie w kosmos), rowerzysta (droga, chodnik droga), tamowanie ruchu, parkowanie na 2 miejscach albo kolokwialnie jadę sam na drodze i innych mam gdzieś... to tylko przykłady akcji które poza prędkością i alkoholem.

 2. 2
  +4
  ~ zbigniew
  Piątek, 21.09

  Jadąc do pracy ok 3,5 km widzę 3-4 rozmawiających przez komórki.

 3. 3
  +3
  ~ slawek
  Piątek, 21.09

  Wczoraj jedna paniusia przed 10 jadąc przez rondo Płk. Dąbka i Nowowiejską klikała na telefonie położonym na kierownicy trzymając go jedną ręką razem z kierownicą, wykonywała manewry skrętu a drugą coś pisała , od czasu do czasu patrząc na jezdnię, jechałem sąsiednim pasem obserwując bezmyślność tej kobiety. Narażała pieszych szczególnie na przejściu przy szkole 12 na niebezpieczeństwo

 4. 4
  +2
  ~ zuk
  Sobota, 22.09

  Czekalam na autobus na ""Zawadzie"" i w ciagu 15 minut o godzinie 11,15 12 kierowcow w czasie jazdy gadalo przez komorke he,he.Slaba ta Wasza akcja Komorkowa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.