Niedziela, 3.07.2022, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Sezon działkowy rozpoczęty

10.04.2018, 09:42:38 Rozmiar tekstu: A A A
Sezon działkowy rozpoczęty
Fot. SM w Elblągu

W sobotę, 7 kwietnia odbyły się zebrania Rodzinnych Ogrodów Działkowych zorganizowane przez Polski Związek Działkowców Okręg w Elblągu, na które zaproszono przedstawicieli Straży Miejskiej.

Głównym celem narady z działkowcami było przekazanie informacji związanych z porządkiem na terenie i wokół ogrodów działkowych, poruszenie problemu spalania nieczystości i odpadów zielonych ulegających biodegradacji, zwiększenie świadomości prawnej działkowców oraz ich odpowiedzialności za utrzymanie czystości w miejscach wspólnego wypoczynku. Spotkania strażników z działkowcami będą odbywały się w każdą sobotę kwietnia.
 

W związku z tym należy przypomnieć, że na terenie Gminy Miasto Elbląg ustanowiona jest selektywna zbiórka odpadów, także zielonych, dlatego spalanie ich jest zabronione i zagrożone mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 zł. Taką samą karą zagrożone jest zanieczyszczanie i zaśmiecanie terenów ogólnodostępnych.
Na terenach ogrodów działkowych we własnym zakresie należy ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów zielonych poprzez zastosowanie kompostownika.
 

Ponadto od 1 kwietnia każdy ogród działkowy powinien być wyposażony w pojemniki na odpady, według uchwały Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
 

Dbajmy wspólnie o ogrody działkowe. To tam spędzamy z najbliższymi większość wiosennych i letnich dni.
 

Karolina Wiercińska
Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90235900878906