Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Rusza policyjna akcja Znicz 2016. Policjanci zapowiadają wzmożone działania

27.10.2016, 10:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza policyjna akcja Znicz 2016. Policjanci zapowiadają wzmożone działania
fot. KMP w Elblągu

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja Znicz 2016. Akcja ta obejmuje plan wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych w dniach od 28 października do 2 listopada.

 

Głównym celem działań jest zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w tym także eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego. Wiadomo, że w tym okresie będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy, zadaniem policjantów będzie upłynnianie tego ruchu. Trzeba pamiętać, że będzie zmieniona organizacja ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Nie jeździmy zatem na pamięć, stosujmy się do oznakowania pionowego, a przede wszystkim do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem. Aby uniknąć korków warto też zostawić swoje auta w garażach, oczywiście w miarę możliwości i skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy w tych dniach będą kursować częściej i zatrzymywać się będą w pobliżu cmentarzy.

 

Celem działań Znicz jest także zapobieganie popełnianiu przestępstw, w szczególności przeciwko mieniu. Niestety co roku dochodzi do wielu kradzieży zniczy, kwiatów i innych ozdób z nagrobków. Dlatego oprócz umundurowanych, widocznych policjantów, służbę pełnić będą także policjanci po cywilnemu.

 

W Elblągu w tych dniach prowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego odwiedzających groby o zapoznanie się ze zmianami.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia 28 października od godz. 22., przez całą dobę 29, 30, 31 października a 1 listopada do godz. 22.

Wjazd  będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, Cleaner sp. jw.) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru jasno zielonego), które wydał  Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

2) ul. Chrobrego w dniu 01.11.2016

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej  będzie ruch jednokierunkowy (od ronda do Góry Chrobrego) i możliwość parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska (od strony ul. Chrobrego) w dniu 01.11.2016 będzie ulicą bez przejazdu.

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

5) wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

• parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

• ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) od piątku 28 października od godz. 22. do wtorku 1 listopada do godz. 22. ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej  Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego.

2) w sobotę, niedzielę, poniedziałek (29, 30, 31 października 2016) ruchem na ul. Łęczyckiej kierować będzie Policja (należy liczyć się z czasowym utrudnieniem i możliwością czasowego zamknięcia ruchu).

3) we wtorek 1 listopada od godz. 6. do godz. 18.  ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej

b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, Cleaner sp. jw.)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 234 15 16 (kolor czerwony).

e) mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)

4) dla pozostałych pojazdów (w tym również dla  pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się)  dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22

5) w dniach 29, 30 października i 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/Saperów będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować Policja.

 

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

• ul. Łęczycka (1 listopada - wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi krajowej nr 22).

• parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.

• Parkingi gruntowe dla pozostałych pojazdów

 

Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0140461921692