Wtorek, 9.08.2022, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kilkunastoosobowa grupa elbląskich uczniów trafiła do Aresztu Śledczego

13.10.2016, 17:58:39 Rozmiar tekstu: A A A
Kilkunastoosobowa grupa elbląskich uczniów trafiła do Aresztu Śledczego
fot. nadesłane

17-osobowa grupa uczniów ze Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 wraz z policjantką nadkom. Aliną Zając odwiedziła Areszt Śledczy w Elblągu. Wizyta odbyła się w ramach edukacyjnego projektu „Stracony czas”. Jest to wspólna inicjatywa elbląskich policjantów oraz służby więziennej.

Jak wygląda pierwsza droga osadzonego za murem, jego codzienne zajęcia, prawa i obowiązki – to tylko kilka elementów programu profilaktycznego skierowanego do młodzieży. Projekt „Stracony czas” to wspólna inicjatywa elbląskich policjantów i służby więziennej. Areszt Śledczy w Elblągu odwiedziła grupa uczniów z I klasy Zespołu Szkół Zawodowych w Elblągu.

- Projekt ma na celu uświadomić uczniom konsekwencję wejścia w konflikt z prawem – mówi nadkom. Alina Zając. - Chcemy przestrzec młodych ludzi przed skutkami nieprzemyślanych zachowań, błędnych decyzji, które mogą zadecydować o ich przyszłości i dalszym życiu.

Młodzi ludzie już po wejściu do budynku odczuli specyficzny rygor, który obowiązywał zarówno osadzonych jak i grupę  przybyłych na spotkanie uczestników programu.  Wszyscy zostali wylegitymowani, pozbawieni urządzeń elektronicznych takich jak np. telefony komórkowe.

W ramach spotkania uczniowie spotkali się również z mężczyzną odbywającym karę pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

- Jest to wymierny i namacalny aspekt dzięki, któremu młodzież ma wyobrażenie co dzieje się z kimś kto popełni przestępstwo – dodaje nadkom. Alina Zając. - Podsumowując, była to dla młodzieży nietypowa lekcja uświadamiająca konsekwencje łamania prawa w tym możliwość stracenia czasu, którego w żaden sposób nie da się już odzyskać.


 K.Nowacki

KMP w Elblągu 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1738460063934