Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Udawał, że sprzedaje kosmetyki… wpłaty przyjmował towaru nie wysyłał

10.06.2016, 12:57:19 Rozmiar tekstu: A A A
Udawał, że sprzedaje kosmetyki… wpłaty przyjmował towaru nie wysyłał
Policyjne przeszukanie w mieszkaniu (fot. KMP w Elblągu)

20-letni Mateusz G., którego wczoraj zatrzymali policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej,  usłyszał 6 zarzutów. Jego proceder polegał na wystawianiu w intrenecie ogłoszeń sprzedaży kosmetyków. W rzeczywistości mężczyzna nie zamierzał nawet wysyłać zamówionego towaru, ponieważ go nie posiadał. Jak najbardziej za to przyjmował wpłaty.

Szacuje się, że 20-letni Mateusz G. może mieć na koncie dużo więcej czynów. Na dziś usłyszał 6 zarzutów wyłudzenia pieniędzy, poprzez oferowanie do sprzedaży kosmetyków. Jak nietrudno się domyślić tych ostatnich nie wysyłał, mimo poczynionych przez kupujących wpłat. Z pieniędzy tych oczywiście korzystał. Wczoraj policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali 20-latka oraz przeszukali jego mieszkanie. Zabezpieczono w nim komputer, telefony komórkowe oraz dokumentację bankową. Funkcjonariusze na poczet przyszłej kary, jako zabezpieczenie majątkowe przejęli m.in. samochód podejrzanego oraz telefon komórkowy. Łączna wartość tych przedmiotów to ok. 7500 zł. Mężczyzna stanie teraz przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za wyłudzenia. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ joe
  Piątek, 10.06

  totalny idiota, powinien dostac dodatkową karę za głupotę

 2. 2
  +1
  ~ swojakw
  Piątek, 10.06

  TAKI NIEWIDZIALNY KOSMETYK TO NIE TYLKO ZMARSZCZKI WYGLADZI ALE PRZEDEWSZYSTKIM FALDY NA MOZGU KTORE NA SAMA MYSL O TYCH KOSMETYKACH SAME SIE PROSTUJA NOMINOWAC CUDOTWORCE DO OSKARA TO ZASZCZYT ZE TO NASZ OLAK TAKI ZDOLNY TAKI SKUTECZNY

 3. 3
  --9
  ~ bezrobotny
  Piątek, 10.06

  To tylko naiwni i głupi barany kupują w internecie i cwaniakom nabijają kasy bardzo dobrze. Powinień dostac nagrodę za pomysł , a nie karać . Jest to młody , ale przedsiębiorczy .brawo cwaniaczek !!1

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2189378738403