Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Fałszywy technik „kablówki” zatrzymany! 32-letni mieszkaniec Gdyni ma bardzo bogatą kartotekę

03.06.2016, 12:13:41 Rozmiar tekstu: A A A
Fałszywy technik „kablówki” zatrzymany!  32-letni mieszkaniec Gdyni ma bardzo bogatą kartotekę
fot. nadesłane

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 32-letniego mężczyznę pod zarzutem oszustw na starszych osobach. Mężczyzna podawał się pracownika telewizji kablowej. Chodził po domach i oferował sprzedaż produktów i usług, za które brał jednorazowo kilkaset złotych. Został zatrzymany na gorącym uczynku. 32-letni mieszkaniec Gdyni ma bardzo bogatą kartotekę. Był zatrzymywany na terenie całej Polski, między innymi za oszustwa i przestępstwa narkotykowe. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Roman P. został zatrzymany wczoraj przed godziną 22. na ulicy Wyspiańskiego w Elblągu. Mężczyzna wrócił do 81-letniej kobiety, którą trzy dni wcześniej oszukał na 400 zł. Chciał „wyciągnąć” kolejne pieniądze oferując tym razem usługi internetowe. Policjantów zaalarmowali sąsiedzi staruszki, którzy zauważyli podejrzanego mężczyznę na klatce schodowej. Pomogła w tym publikacja ostrzeżenia w mediach.

32-letni mieszkaniec Gdyni jeździł po całej Polsce i oferował usługi telewizji kablowej oraz Internet. Miał doświadczenie w zdobywaniu klientów, gdyż wcześniej rzeczywiście pracował jako przedstawiciel jednej ze znanych firm świadczących takie usługi. Policjanci ustalili, że w maju dopuścił się 8 oszustw na elblążanach. Działał także na terenie całej Polski. Był notowany od Bałtyku po Tatry. Przebywał w zakładzie karnym. Na terenie Elbląga „wpadł”. Nie ukrywał, że nie spodziewał się zatrzymania. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych mogło paść jego łupem. Podaje, że jedną rodzinę oszukał na 30 tys. zł. Pokrzywdzona 81-latka rozpoznała oszusta. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Jeżeli ktoś z Państwa został w podobny sposób oszukany prosimy o kontakt z policjantem pod numerem telefonu – 55 230 16 20.


J.Sawicki

KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ z twarzy nie do poznania
  Piątek, 03.06

  za kilka miesięcy wyjdzie i znów wróci do swojej pracy. gdyby tak jego gęby nie zakrywać to może uchroniłoby to kolejne jego ofiary, gość jest anonimowy aż do śmierci

 2. 2
  +7
  ~ bona
  Piątek, 03.06

  tak jest, pokazać jego fizis

 3. 3
  +3
  ~ hejtam
  Piątek, 03.06

  od Bałtyku aż po Tatry... od Bugu do Odry...

 4. 4
  +2
  ~ 997
  Piątek, 03.06

  min ZIOBRO powinien do swojego nowego kodeksu karnego wprowadzić paragraf nr 0 -ODSTRZELENIE jaj i ten koleś powinien pierwszy tego doświadczyć !!!

 5. 5
  +3
  ~ gdzie logika
  Niedziela, 05.06

  złapanemu na gorącym uczynku zamazują twarz ...a niewinnego człowieka,który nie miał nic wspólnego z włamaniem do budynku olimpii opisuje się jako poszukiwanego i pokazana jest cała sylwetka i twarz..a po wyjaśnieniu sprawy policja nawet nie umieszcza sprostowania w mediach?

 6. 6
  +3
  ~ kadar
  Niedziela, 05.06

  Gdzie logika-pelna racja zobacz jak pospiesznie pousuwali wszędzie tego paszkwila, glaby z policji..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.