Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Wpadł drugi podejrzany o napad na placówkę banku przy Pionierskiej. "Stał na czatach"

19.11.2015, 11:43:30 Rozmiar tekstu: A A A
Wpadł drugi podejrzany o napad na placówkę banku przy Pionierskiej. "Stał na czatach"
Policjanci już po trzech dniach ustalili i zatrzymali pierwszego z podejrzanych (fot. KMP w Elblągu)

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali drugiego mężczyznę, podejrzanego o rozbój na pracownicy placówki banku przy ulicy Pionierskiej, do którego doszło 5 listopada br. 28-letni Łukasz S. prawdopodobnie "stał na czatach" w trakcie całego zdarzenia. Elblążanin był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj sąd aresztował go na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło około godziny 16. Wtedy do placówki banku wszedł zamaskowany mężczyzna, który sterroryzował pracującą tam kobietę  i ukradł pieniądze. Po trzech dniach policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Do policyjnego aresztu trafił wówczas 29-letni Krzysztof S., który usłyszał zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.

- Policjanci podejrzewali, że w napadzie brał udział drugi sprawca, którego rolą było tzw. „stanie na czatach”. Nie mylili się. W miniony poniedziałek (16 listopada) zatrzymali 28-letniego Łukasza S. Jeszcze wczoraj trwały z nim czynności. Nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące. Czynności w tej sprawie trwają. Grozi mu kara do 12 lat wiezienia - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ jacek
  Czwartek, 19.11

  widzicie co bieda robi z ludzi ?

 2. 2
  --1
  ~ cazar
  Czwartek, 19.11

  w oddziale nie ma ochroniarza?! napastnicy chyba wiedzieli o tym, pytanie skąd? tam zawsze są dwie pracownice, chodzę tam opłaty robić, druga wzięła wolne?!

 3. 3
  +3
  ~ biadaim
  Czwartek, 19.11

  a jakby były dwie to co? miałyby próbować go obezwładniać? sporo zawiniła tu lokalizacja i szczególnie "zakrzaczenie" przez co ta agencja jest trochę na uboczu. Wyrazy uznania dla pracownicy, pewnie dzięki jej zeznaniom leszcze dostaną sanki :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3403899669647