Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zatrzymał się na zderzaku nauki jazdy. Badanie wykazało u 70-latka 1,4 promila

18.06.2015, 11:07:43 Rozmiar tekstu: A A A
Zatrzymał się na zderzaku nauki jazdy. Badanie wykazało u 70-latka 1,4 promila
fot. nadesłane

70-letni mężczyzna, który kierował vw sharanem zatrzymał się na tylnej części fiata „nauki jazdy”. Instruktorem nauki jazdy był policjant ruchu drogowego po służbie. Policjant od razu wyczuł od 70-latka woń alkoholu i wezwał na miejsce kolizji patrol drogówki. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkotestem wykazało 1,4 promila alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 12.00 na ul. Bema. Policjant ruchu drogowego, który po służbie szkoli przyszłych kierowców jechał z kursantką osobowym fiatem oznakowanym literą „L”. W pewnej chwili oboje poczuli uderzenie w tył auta. Okazało się, że uderzył w nich kierowca vw sharana. Gdy wysiadł zobaczył, że mężczyzna z sharana nie może zapanować nad swoim autem i jeszcze dwukrotnie uderzył w zderzak fiata nauki jazdy.

Policjant od razu wyczuł od niego zapach alkoholu. Sprawca kolizji chciał załagodzić sprawę „bez policji” ale to mu się nie udało. Na miejsce instruktor, policjant wezwał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze przebadali 70-latka alkotestem. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. W konsekwencji zatrzymano mu prawo jazdy. Oprócz jazdy po pijanemu kierowca z sharana odpowie teraz za spowodowanie kolizji. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

 


podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Przesmiewca
  Czwartek, 18.06

  I kto powiedział, że starzy ludzie nie potrafią się bawić z fantazją? :)

 2. 2
  +4
  ~ kwasniewski
  Czwartek, 18.06

  olbrychski wodz z PO pewne info

 3. 3
  +6
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 18.06

  Jak czytam .że taki pan 70 letni zasiada po kielichu za kierownicą w obecnych czasach, gdzie ruch pojazdów jest duzy. to trudno uwierzyć . A , co nato mówią wnukowie ?, a może i prawnukowie. dziadziu koniec jazdy .

 4. 4
  --1
  ~ Colombo
  Czwartek, 18.06

  A czy nie jest tak , że policjanci nie mogą pracować poza policją? Może dwie pieczenie na jednym ogniu , dziadek i pies?

 5. 5
  +1
  ~ Ehhhhhh
  Piątek, 19.06

  Jesli Policjanci nie mogliby pracować to by nie pracowali i takiego artykułu zapewne by nie było.... Colombo myślenie nie boli....

 6. 6
  +1
  ~ Art1
  Piątek, 19.06

  Tak tylko gdybam, czy ten policjant, na państwowym wikcie nie odsypia prywatnej fuchy?

 7. 7
  +1
  ~ Polak
  Piątek, 19.06

  Co tam, obecna władza, która wprowadza nam coraz ostrzejsze przepisy i wyłudza pieniądze od obywateli, jednocześnie sama ma je w głębokiej d..e - "Jarosław Wałęsa (polityk PO) w 2011 roku, kiedy zderzył się z autem i ledwo uszedł z życiem, pędził swoim motocyklem nawet 146 km/h. Na drodze z ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Według dzisiejszych przepisów zostałoby mu odebrane prawo jazdy na trzy miesiące. A co się stało? Dostał od ubezpieczyciela 100 tys. zł odszkodowania! – podaje „Fakt” - http://niezalezna.pl/68153-walesa-pedzil-jak-szalony-dostal-wielkie-odszkodowanie

 8. 8
  0
  ~ Przesmiewca
  Piątek, 19.06

  fakt - tak samo wiarygodne i rzetelne źródło informacji jak pudelek :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9736430644989