Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPRAWY ELBLĄŻAN

Elbląski szpital w czołówce szpitali polskich

08.11.2013, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski szpital w czołówce szpitali polskich
fot. nadesłana

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu uplasował się na dziewiątym miejscu w Polsce i drugim miejscu w województwie warmińsko - mazurskim w jubileuszowym, dziesiątym rankingu "Bezpieczny Szpital 2013".

Dziennik "Rzeczpospolita" opublikował dzisiaj, 8 listopada br. wyniki rankingu "Bezpieczny Szpital 2013". Wręczenie dyplomów odbyło się wczoraj w siedzibie gazety w Warszawie. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 256 placówek medycznych z całego kraju. Największą poprawę w szpitalach, w porównaniu z zeszłym rokiem, widać pod względem informatyzacji.

- Dziewiąte miejsce w tak prestiżowym rankingu to dla nas duże wyróżnienie.Nasz szpital klasyfikuje się w czołówce szpitali polskich już od kilku lat - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Pod koniec listopada nastąpi otwarcie najważniejszego wydarzenia inwestycyjnego w 25. historii naszej placówki, Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik "Rzeczpospolita"już od kilku lat przygotowuje ogólnopolski ranking "Bezpieczny Szpital". Placówki medyczne, które przystąpiły do rankingu przesłały ankiety ze szczegółowymi odpowiedziami na pytania dotyczące m. in. leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia placówek, kwalifikacji personelu.

Przyjęta koncepcja nawiązuje do wdrażanych obecnie na świecie, szczególnie w krajach Unii Europejskiej, systemów opartych na połączeniu sprawnego zarządzania z bezpieczeństwem i zapobieganiem zdarzeniom niepożądanym.

Wszystkim pracownikom dyrekcja Szpitala przekazuje serdeczne gratulacje i podziękowania!
pełne wyniki rankingu na www.rp.pl

 

Małgorzata Twardowska
Rzeczniczka prasowa
Wojewódzki Szpital Zespolony

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wowka
  Piątek, 08.11

  Wielkie Brawo! Gratulacje dla Pani Poseł! Szczególne jednak pozdrowienia dla przesympatycznej Pani Bożenki!

 2. 2
  +1
  ~ lukas
  Piątek, 08.11

  Gelert na dyrektora szpitala się nadaje ,tylko żeby nie tworzyła stanowisk pod swoją rodzinę i znajomych.3/4 administracji to rodzina i znajomi.Prezydent byłby z niej lichy ,jest dobrze tak, jak jest.Rodzina ju.z zatrudniona jak to w PO.

 3. 3
  --1
  ~ zadowolona
  Piątek, 08.11

  Leżałam w tym szpitalu 3 razy i nic złego nie mogę powiedzieć na opiekę. Lekarze i pielęgnierki to sympatyczni fachowcy. Acha - nie pracuję tam i w ogóle ze służbą zdrowia nie mam zawodowo żadnych powiązań, byłam tylko (dla Szpitala aż) pacjentką i tyle. Oby tak dalej!

 4. 4
  --2
  ~ wawa
  Piątek, 08.11

  Szkoda, że nie wybraliśmy tej Pani na Prezydenta. a tak to teraz mamy dużo obietnic, bicia piany i nic ponadto, inwestycje miejskie jak leżą tak leżą, nic się nie dzieje, tu 1 tam 2 czy 3 ludków, żenada

 5. 5
  +2
  ~ tic tac
  Sobota, 09.11

  No tak - jak ktoś jest z kogoś lub czegoś zadowolony to w tym mieście się mu kciuk w dół klika.... Chorzy ludzie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1273939609528