Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPRAWY ELBLĄŻAN

Mieszkańcy Mącznej interweniują u radnego Platformy

29.05.2012, 11:49:16 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy Mącznej interweniują u radnego Platformy

„Mamy dziki parking pod oknami, a kierowcy rozjeżdżają plac zabaw dla dzieci. Gdzie jest policja i Straż Miejska?” Mieszkańcy ulicy Mącznej interweniowali u radnego PO Marka Kucharczyka w sprawie bezpieczeństwa na osiedlowym placu zabaw, który kilka miesięcy temu zamienił się w dziki parking. Kierowcy parkując w tym miejscu unikają opłat w płatnej strefie parkowania.

„Dla Nas mieszkańców nakaz likwidacji dzikiego parkowania na placu zabaw to nie tylko kwestia bezpieczeństwa dzieci, również tych wychodzących z rodzicami z pobliskiego przedszkola ale również pilna potrzeba uporządkowania sytuacji, która chyba umknęła uwadze policji i Straży Miejskiej. Z jednej strony słyszymy o otwieraniu nowych placów zabaw w Elblągu tymczasem pod naszymi oknami plac zabaw zamienił się w dziki parking połączony z placem manewrowym” to fragment pisma jakie otrzymał radny Marek Kucharczyk z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Chodzi o plac zabaw z charakterystyczną rakietą położony wewnątrz osiedla ulic Mącznej, Giermków i 1 Maja, w pobliżu przedszkola nr 10.

Miejsce leży poza strefą płatnego parkowania i od kilku miesięcy jest wykorzystywane do bezpłatnego parkowania w centrum Elbląga, podobnie jak każdy wolny metr w tej okolicy. Po sygnałach mieszkańców odwiedziłem to miejsce, widok samochodu wjeżdżającego na plac zabaw w momencie gdy przebywają na nim dzieci nie należy do rzadkości, wystarczy spędzić tam kilkanaście minut w godzinach szczytu – informuje Marek Kucharczyk, radny PO.

Sprawę poruszę podczas wtorkowej Sesji Rady Miejskiej, a obecność na Sesji Komendantów Policji i Straży Miejskiej wykorzystam, by nalegać o interwencję podległych służb w tym miejscu.

Jeżeli problem będzie można rozwiązać poprzez ustawienie tam właściwych znaków będę w imieniu mieszkańców Mącznej wnioskował o takie załatwienie tej sprawy – dodaje radny Kucharczyk. Biuro Prasowe Klubu Radnych PO Bezpośredni kontakt z radnym to jedna z możliwości wnoszenia problemów swojej małej społeczności (ulica, osiedle, dzielnica) na sesję Rady Miejskiej w Elblągu. Radny w formie interpelacji zadaje pytanie władzom miasta lub przedstawicielom służb miejskich, na które zgodnie z obowiązującymi regulacjami otrzymuje pisemną odpowiedź. Publiczne nagłośnienie sprawy często przyśpiesza jej załatwienie.

Zgłoszenie sprawy do swojego radnego można dokonać mailowo na adres marek.kucharczyk@umelblag.pl

 

Marek Kucharczyk

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ dobry pomysł
  Wtorek, 29.05

  i nie zapomnijcie postawić znaków "zakaz wyprowadzania psów" obecnie jest to jedna wielka sra....a psia, nikt zdrowy na umysle nie pozwala dzieciom sie bawić pomiedzy tymi odchodami

 2. 2
  --1
  ~ ADAM SŁODOWY
  Wtorek, 29.05

  Zróbcie sobie bramy na pilota i po problemie

 3. 3
  0
  ~ malta
  Wtorek, 29.05

  Plac zabaw? Ta 50 letnia rakieta i wielka piaskownica- tzn kuweta dla zwierząt? To ma być ten plac?, litości...

 4. 4
  +2
  ~ giermek
  Wtorek, 29.05

  Rakieta rajcowała w dzieciństwie mnie, a teraz szaleje tam mój syn. Fakt, że plac zabaw jest bardzo biedny i zniszczony, ale póki co to plac zabaw, a nie parking. Dodam, że kiedyś cały teren porastała trawa, nie było tumanów kurzu i śmieci, ale to było bardzo dawno :-((.

 5. 5
  +1
  ~ myślcie
  Wtorek, 29.05

  Wystarczy postawić szlabany i nikt obcy nie wjedzie na ten teren.A JAK WIEDZIE TO KARAĆ OSTRO.

 6. 6
  +1
  ~ tu mieszkający
  Wtorek, 29.05

  Spółdzielnie mieszkaniowe postawiły szlabany na wjazdach i jest spokój.To zróbcie i na tym terenie to samo i po problemie.WJAZD TYLKO DLA ZAMIESZKAŁYCH.OBCYM WSTĘP WZBRONIONY BO MANDAT!!!!

 7. 7
  --1
  ~ anonim
  Wtorek, 29.05

  Łatwo powiedzieć postawić szlabany a jak będą dostawcy wjeżdżać do sklepów albo rodzice do przedszkola. Co każdemu da się tzw. pilota do szlabanu a kto będzie za to płacił mieszkańcy?Już prędzej zrobic jeden duży parking, szlabany postawić przy wjeździe na parking a przy chodzikach słupi i jakieś znaki zakazu postoju i tyle. I chyba wszyscy by byli zadowoleni a plac zabaw jest w parku po drugiej stronie.

 8. 8
  0
  ~ piotras55
  Wtorek, 29.05

  Proponuję zatrudnić pana którego /parkingowego/dzisiaj nasza wspaniała strasz mniejska zatrzymała facet sobie zarobi noi będzie porządek....

 9. 9
  +8
  ~ kazimierz.52@op.pl
  Wtorek, 29.05

  Witam. Po placu zabaw nie pozostało śladu ale większym problemem jest jezdnia z dziurami po pół metra oraz masa samochodów z tzw miasta (obcych) parkują pomimo znaku zakazu wjazdu. A wiec niebezpiecznie i tłoczno . Od kilku dni ktoś zaparkował ciężarówkę - stoi sobie jak wielka Pani - zawalidroga NE 72638. Albo mieszkańcy mają po trzy samochody - a jeżdzi się tylko jednym a w środku przedszkole jak oaza. No i te Mamy odbierające dzieci jadą w każdą możliwą stronę no bo znaki nakazujące kierunek ruchu usunięto. Fajnie tłoczno wesoło.Pijaków - piwoszy sikających po ścianach i na klatkach lub pod śmietnik tylko kilku na dzień przeciez niewielu a i widok dla dzieci nie taki grożny. Poprostu Sielanka.

 10. 10
  0
  ~ dyrektorka przedszkola ale nie tego
  Wtorek, 29.05

  Idą 2 koty przez pustynię. Nagle jeden mówi do drugiego: Ty, kurde, ja nie ogarniam tej kuwety...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3936150074005