Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GOSPODARKA

Ratusz pod natłokiem obowiązków Programu 500+. Z jednego referatu utworzono dwa odrębne

05.09.2016, 10:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Ratusz pod natłokiem obowiązków Programu 500+. Z jednego referatu utworzono dwa odrębne
Fot. Ryszard Biel

Kolejny departament wchodzący w skład Magistratu doczekał się zmian organizacyjnych. Po Departamencie Promocji i Kultury, tym razem przyszedł czas na Departament Świadczeń Rodzinnych. Przytłoczony napływem obowiązków związanych z realizacją Programu Rodzina 500+ Referat Ustalania Świadczeń oraz Postępowania wobec Dłużników Alimentacyjnych, został rozdzielony na dwa mniejsze referaty, każdy z osobnym kierownictwem.

Do tej pory w skład Departamentu Świadczeń Rodzinnych wchodziły trzy referaty: Referat Informacji, Obsługi i Ewidencji, Referat Rozliczeń, Windykacji i Wypłaty Świadczeń oraz Referat Ustalania Świadczeń oraz Postępowania wobec Dłużników Alimentacyjnych. Ostatni z nich, w związku z rozpoczęciem w tym roku realizacji rządowego Programu Rodzina 500+, przejął na siebie wszystkie związane z tym obowiązki. A tych, jak wskazuje sama tylko ilość wniosków (7994), które do dnia dzisiejszego złożono w Elblągu w ramach Programu 500+, jest bardzo dużo. W ratuszu zapadła więc decyzja o wprowadzeniu zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu Departamentu.

W miejsce Referatu Ustalania Świadczeń oraz Postępowania wobec Dłużników Alimentacyjnych utworzono dwa odrębne referaty: Referat Alimentów oraz Referat Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych. Do pierwszego z nich przeniesiono zadania związane z przyznawaniem świadczeń z funduszu alimentacyjnego, natomiast drugi zajmować się będzie zadaniami związanymi ze świadczeniami rodzinnymi i świadczeniami wychowawczymi Programu 500+.

Takie rozwiązanie podziału zadań znacznie uporządkuje pod względem rodzajowym realizację przyznawanych przez nas na podstawie ustaw, uprawień dla rodzin posiadających dzieci, a także świadczeń opiekuńczych. Nad ustalaniem prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, w tym także nad procedurą postępowania wobec dłużników alimentacyjnych, zostanie wzmocniony bezpośredni nadzór kierownika Referatu. Da to efekt w postaci lepszego gospodarowania środkami finansowymi pochodzącymi z dotacji celowej oraz zapewni skrócenie okresu przyznawania uprawnień

- wyjaśnia w uzasadnieniu do zarządzenia Prezydenta Elbląga Maria Piór, dyrektor Departamentu Świadczeń Rodzinnych.

Jak rozwiązano kwestię obsady stanowisk kierowniczych w obu nowych referatach?

Kierownikiem Referatu Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych została osoba, która dotychczas kierowała Referatem Ustalania Świadczeń oraz Postępowania wobec Dłużników Alimentacyjnych, zachowując dotychczasowe wynagrodzenie. Z kolei w Referacie Alimentów, na okres trzech miesięcy, pełniącym obowiązki Kierownika Referatu jest pracownik tutejszego Departamentu. Dotychczas zastępował on Kierownika Referatu Ustalania Świadczeń oraz Postępowania wobec Dłużników Alimentacyjnych, zajmując się zadaniami dotyczącymi świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz postępowaniem wobec dłużników alimentacyjnych

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W ratuszu przyznają, że powyższe zmiany nie wiążą się ze zwiększeniem etatów w Departamencie Świadczeń Rodzinnych. Obecnie na 21 stanowiskach zatrudnionych jest tu 31 osób na 31 etatach. Nowa organizacja Departamentu rodzi jednak skutki finansowe dla budżetu miasta. W jakim zakresie?

Wprowadzone przez prezydenta zarządzenie rodzi skutki finansowe w taki sposób, że pełniący obowiązki kierownika nowego Referatu dostał niewielką podwyżkę oraz dodatek funkcyjny czasowo, na okres trzech miesięcy

- zaznacza Łukasz Mierzejewski.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ urszula
  Poniedziałek, 05.09

  Szkoda gadac...Moje dziecko nie otrzyma 500+ bo razem z mezem mamy prog przekroczony o 100 zlotych.Razem z mezem pracujemy na dziecko sasiada ktory nie pracuje a tylko jego zona zarabia najnizsza krajowa...I taka to sprawiedliwosc bolszewicka ze rodzice jednego dziecka ktoremu sie nic nie nalezy musza wypracowac podatek na dziecko ,,nieroba"...aby ten mogl zgarnac za nic 500 zlotych.

 2. 2
  +6
  ~ ja
  Poniedziałek, 05.09

  No właśnie to jest ta sprawiedliwość i dobra zmiana..........

 3. 3
  +4
  ~ gosc
  Poniedziałek, 05.09

  Przypomnę: "500 zł na każde dziecko" dziwne że nie potraficie ich rozliczyć z obietnic tylko biadolić

 4. 4
  --5
  ~ do urszula
  Wtorek, 06.09

  a może sąsiad nie nabrał tyle kredytów co wy i nie musi zapindalać jak idiota na Mercedesa dla szefa... boli d*pa to po maść do apteki, a nie swoje żale tu publicznie wylewasz.

 5. 5
  +3
  ~ rambo-11
  Wtorek, 06.09

  do urszula- nap masz coś z głową, widzę że wiesz po co jest MAŚĆ, znasz się też na motoryzacji i umiesz obrażać bliżniego- moim zdaniem pewnie jesteś beneficjentem ***.ego 500+ oraz wyznawcą sekty pisowskiej tak więc, mimo 500 + na 8-ro dzieci jesteś bbb biedną osobą

 6. 6
  --3
  ~ do rambo
  Wtorek, 06.09

  hehehehe :) zabolało Cię konusie... pewnie Ty i Ulka to jedna osoba. Poza tym pudło, pudło i jeszcze raz pudło. Mam czwórkę dzieci, nie mieszkam w Polsce, nie mam pojęcia o motoryzacji a pieniędzy mam tyle, że mnie nie boli jak widzę niepracujących sąsiadów. Pracujemy razem z małzonką i akceptujemy system w którym żyjemy Konio... Kapito? i nie odpowiadaj bo szkoda Twego cudownego czasu!

 7. 7
  +1
  ~ urszula
  Wtorek, 06.09

  do rambo nie,nie uprawiam seksu analnego ale skoro twoja zona lubi i wiesz jakiej jej masc kupic to gratuluje malzonki...

 8. 8
  0
  ~ Rambo 11
  Wtorek, 06.09

  do urszula -tak się składa że nie tylko ty jesteś zmuszony zap za granicą widzę codziennie takich HAPACZY na granicy torby po 60-kg za ***.ala 24-godz na dobę i jeszcze po godzinach ,siedź tam gdzie siedzisz w swoim "niebie "i nie wysilaj się przy ocenie innych. a morze ty nabrałeś tam tyle kredytów że musisz zapier.alać znam tekich dziesiàtki HAPACZY-najlepiej wiedział by o tym twój sàsiad .Pozdrowienia dla żony😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0865340232849