Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejne zmiany w ratuszu. Zlikwidowano Referat Kultury i stanowisko jego kierownika

04.08.2016, 12:45:20 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne zmiany w ratuszu. Zlikwidowano Referat Kultury i stanowisko jego kierownika
Joanna Buzderewicz nie pracuje już w Urzędzie Miejskim

Departament Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego od 1 sierpnia przeszedł kolejne zmiany organizacyjne. Najważniejszą z nich jest likwidacja Referatu Kultury i stanowiska jego kierownika. Pełniąca tę funkcję Joanna Buzderewicz, z końcem lipca zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miejskim. W departamencie utworzono także trzy nowe stanowiska, w tym m.in. grafika i specjalisty ds. mediów społecznościowych.

Departament Promocji i Kultury od chwili jego utworzenia w kwietniu ubiegłego roku, podległa nieustannym zmianom. Niedawno, bo 1 czerwca komórka ta przejęła wszystkie zadania związane z turystyką od Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki (w wyniku tej zmiany okrojony departament zmienił nazwę na Departament Edukacji i Sportu).

Od 1 sierpnia wprowadzono kolejne modyfikacje w strukturze organizacyjnej tego departamentu.

W związku z koniecznością ujednolicenia struktury organizacyjnej departamentu, likwidacji uległ Referat Kultury jako komórka organizacyjna, przy jednoczesnym pozostawieniu zakresu merytorycznego prowadzonych spraw na poszczególnych stanowiskach dotychczas ulokowanych w referacie. Zlikwidowano stanowiska kierownika referatu a w jego miejsce utworzono stanowisko głównego specjalisty ds. kultury. Wszystkie stanowiska w departamencie podporządkowane są bezpośrednio dyrektorowi

- wyjaśnia Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego.

W wyniku tej zmiany Joanna Buzderewicz przestała być kierownikiem Referatu Kultury. Funkcję tę pełniła od 1 kwietnia 2015 r. a więc od chwili utworzenia Departamentu Promocji i Kultury. Wcześniej była m.in. wicedyrektorem Departamentu Kultury. Jak udało nam się ustalić, Joanna Buzderewicz z końcem lipca zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miejskim.

To jednak nie koniec zmian w departamencie odpowiadającym za promocję miasta, jego turystykę i kulturę. W jego strukturze utworzono dwa nowe stanowiska pracy: grafika oraz stanowisko ds. mediów społecznościowych (oba w wymiarze pół etatu). Magistrat tłumaczy, że ich utworzenie wynika z potrzeb realizacji zadań w zakresie promocji, turystyki oraz prowadzenia portali i mediów społecznościowych.

Miasto mocniej stawia na promocję w mediach społecznościowych. Chcemy być aktywniejsi w tym polu. Dotychczas większość zadań z tej dziedziny zlecana była podmiotom zewnętrznym. Obecnie w większym zakresie odpowiadać za nie będą urzędnicy. Na trzy nowo powstałe stanowiska: ds. mediów społecznościowych, grafika i głównego specjalisty ds. kultury ogłoszono już konkursy

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego elbląskiego ratusza.

Po ostatnich zmianach, w Departamencie Promocji i Kultury funkcjonuje 10 stanowisk, na których zatrudnionych docelowo będzie 12 osób w wymiarze 11 etatów.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Brawo! To była pora!
  Czwartek, 04.08

  BRAWO! Najwyższa pora a zwolnioną tą Joasię od zasłużonego tatusia?1

 2. 2
  --1
  ~ cisza
  Czwartek, 04.08

  Jak długo mamy czekac na obiecana rozbudowę Światowida???

 3. 3
  +7
  ~ Przykre
  Czwartek, 04.08

  Duże miasto Elbląg ma Starówke jest brak ławeczek ze specjalnie wykonanymi motywami np.lato z radiem itp.Mniejsze miasteczka mają ławeczki ,a nawet rzeżby osób siedzące z boku ławeczki-zdjęcia były by pamiątką siadając na takiej ławce.Turyści czekają na takie atrakcje .Brak jest w Elblągu alei sławnych Elblążan a mamy sporo takich osób ,od Bramy Targowej wzdłuż miejsca jest sporo by to wykonac.Zamiast tego mamy parkujące samochody a znaki stoją i pokazują zakaz wjazdu i parkowania powyżej minut.Straży miejskiej nie uraczysz.Byliśmy w Gdańsku na jarmarku tam moment zjawiała się straż i laweta.

 4. 4
  +10
  ~ góral
  Czwartek, 04.08

  do ciszy - Urząd Miejski ma tyle do Światowida co do Krupówek w Zakopanem.

 5. 5
  +5
  ~ zawód-dyrektor
  Czwartek, 04.08

  Gdzie są nabory na nowo utworzone stołki? Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu?

 6. 6
  +15
  ~ Herman
  Czwartek, 04.08

  "specjalisty ds. mediów społecznościowych" - pół etatu? widać ze nie maja pojęcia co to są media spolecznościowe. Na takim stanowisku potrzeba jest umowa zlecenie lub jakiś kontrakt oczywiście trzeba zapłacić dużo dużo więcej niż te pół etatu, które oferuje UM. Jeszcze dużo muszę się nauczyć ludzie odpowiedzialni za rekrytację w UM.

 7. 7
  +15
  ~ Broniut
  Czwartek, 04.08

  Social media marketing to sie zleca fachowcom z zewnatrz a nie urzednikowi na pol etatu. Widac ze pojecia nie maja co to.

 8. 8
  +12
  ~ ziko
  Czwartek, 04.08

  internet nie jest czynny od 07:30 do 15:30 ale konkurs musi być!

 9. 9
  +11
  ~ bebe
  Czwartek, 04.08

  No nareszcie, Departament Kultury - tylko z nazwy był najwyższy czas na personalne wietrzenie, Ciekawe jak w nowym odnajduje się sfochowana córka znanedo papy.we

 10. 10
  +12
  ~ Wazeliniarstwo
  Czwartek, 04.08

  Oj Adam, Adam. To prawda,że zrobisz karierę przy każdym. A nos rośnie i rośnie jak u pinokia. Aśka, Hanka i wielu innych byli po prostu zbyt kulturalni do ogólnie przyjętej w urzędzie kultury...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.