Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami otwarcie oddziału pediatrycznego w Szpitalu Miejskim

09.07.2024, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami otwarcie oddziału pediatrycznego w Szpitalu Miejskim
Fot. AK

Na dostosowanie i wyposażenie oddziałów pediatrycznych wydano 8 mln 530 tys. zł. Dziś (9 lipca) odbyło się uroczyste otwarcie pediatrii w Szpitalu Miejskim. - Powierzchnia całej nowej pediatrii w Szpitalu Miejskim wynosi ponad 1,3 tys. m kw. Jest podzielona na część dla dzieci starszych i dla dzieci młodszych. Łącznie przewidziano 41 łóżek dla dzieci – mówił Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego.

 Pediatrię utwordzono w ramach projektu pn. "Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu". - Na same inwestycje budowlane zostało wydane 7 mln 770 tys. zł. Największa część tych środków to środki własne, 5 mln 645 tys. zł, dotacje z Urzędu Miasta 1 mln 425 tys. zł i środki z Unii Europejskiej 700 tys. zł. Na środki trwałe i wyposażenie wydaliśmy ok. 800 tys. zł – opowiada Mirosław Gorbaczewski.
 

 

Dawno, dawno temu w Elblągu były cztery szpitale. To było jakieś 20 lat temu. Pewnego razu dyrektorzy tych szpitali zebrali się i stwierdzili, że tak dalej być nie może. Trzeba coś zrobić z naszą ochroną zdrowia, bo jest bardzo rozproszona, "kradniemy" sobie lekarzy i pielęgniarki, potencjał jest w różnych miejscach. Czas przestać konkurować, a zacząć współpracować. Teraz toczy się ogólnopolska dyskusja na temat racjonalizacji sieci szpitali. Myśmy to, oczywiście przy współpracy decydentów miejskich, radnych i dyrektorów szpitali zrobili jakiś czas temu podpisując porozumienie (…) Z biegiem lat zrobiły się dwa szpitale, bo zniknął Szpital Wojskowy i Szpital na ul. Związku Jaszczurczego, ale Szpital Miejski znacznie się powiększył i aktualnie jest w czterech lokalizacjach na terenie Elbląga

– mówił lek. Jacek Wójcik, zastępca dyrektora Szpitala Miejskiego.W ramach tego porozumienia Szpital Wojskowy, a następnie Szpital Miejski przekazali do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego kontrakt w zakresie położnictwa i ginekologii oraz neurologię. Natomiast z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego do Szpitala Miejskiego przekazano kontrakt w zakresie psychiatrii oraz pediatrię.
 

 

Rocznie na oddziale pediatrycznym w WSZ było leczonych ok. 2,5 tys. dzieci. - Ponadto w izbie przyjęć i w nocnej pomocy lekarskiej dla dzieci udzielano ok. 7200 porad - dodał Jacek Wójcik.

 


Podczas uroczystości Prezydent Elbląga Michał Missan zapewniał, że Miasto nadal będzie finansowo wspierać Szpital.

 

Dalej będziemy pracować na rzecz rozwoju tego szpitala (...) Wszystkim miastom i powiatom życzę, żeby w swojej strukturze posiadały takie szpitale, z taką dyrekcją i takimi pracownikami

– mówił Michał Missan.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Otwarcie oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Miejskim ( zdjęć 40 )
Dodano: 2024-07-09 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Czujny Obserwator
  5 dni temu, Wtorek, 09.07

  Na otwarciu widoczni sami włodarze i sponsorzy, a gdzie kadra lekarzy i pielęgniarek z poprzedniego oddziału? Czyżby dla nich zabrakło miejsca na otwarciu? A może jeszcze ich nie ma?...

 2. 2
  +11
  ~ Jan
  5 dni temu, Wtorek, 09.07

  Brakuje najważniejszych osób ! Gdzie personel oddzialu? Bez nich ten oddział nie ma racji bytu! Najważniejsi politycy? Chyba kogoś poniosło. Nie ma oddziału Bez personelu! Wstyd!!!

 3. 3
  +1
  ~ Bbbn
  5 dni temu, Wtorek, 09.07

  Kadra była trzeba wiedzieć jeszcze kto

 4. 4
  +10
  ~ Wstyd
  5 dni temu, Wtorek, 09.07

  Znowu lans ludzi którzy lansować powinni się najmniej , na pokazanie zasługuje personel ,

 5. 5
  +7
  ~ Z czego radocha?
  5 dni temu, Wtorek, 09.07

  Ciekawe kto będzie leczył jak kasy brakuje

 6. 6
  --2
  ~ Ola
  5 dni temu, Środa, 10.07

  Ludziom to się jednak nie dogodzi. Pielęgniarek szukacie ? A kto niby się dziećmi zajmuje w szpitalu wojewódzkim póki oddzial się nie przeniesie ? Widać tylko reprezentację lekarzy i dobrze sztuczny tłum nikomu nie potrzebny. Oddział piękny oby jednak jak najmniej dzieci musiało z niego skorzystać.

 7. 7
  +46
  ~ Fuj
  5 dni temu, Środa, 10.07

  A co robił na otwarciu ten co go już tu nie chcieli????

 8. 8
  +5
  ~ Patrzec nie można
  5 dni temu, Środa, 10.07

  Jaki sztuczny tłum , był obecny WW czyli klika w pełni więc dalej w tym tkwimy , pajacowanie a niby krytyka złego i niby nowe!!!

 9. 9
  +6
  ~ To juz nienormalne
  5 dni temu, Środa, 10.07

  A byly co tam robi???? Nie dość ze wciąż trzymają przydupasow to jeszcze ten przegrany się paleta , do dziupli

 10. 10
  +3
  ~ Ubogo
  5 dni temu, Środa, 10.07

  Elblag w porównaniu z olsztynem to ma resztki kasy na leczenie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.125736951828