Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Aż 80 proc. ankietowanych chce, aby koło widokowe zostało w Elblągu

24.06.2024, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aż 80 proc. ankietowanych chce, aby koło widokowe zostało w Elblągu

Do Elbląga po raz kolejny zawitało koło widokowe i ponownie cieszyło się ono sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i turystów. Zapytaliśmy naszych czytelników, czy chcieliby, aby koło na stałe zagościło na Bulwarze Zygmunta Augusta. Zdecydowana większość była za tym pomysłem.

 Koła widokowe to atrakcja ciesząca się dużym zainteresowaniem w wielu miastach na świecie. Z koła widokowego elblążanie po raz pierwszy mogli skorzystać od 25 maja do 11 czerwca ubr. Ponownie koło pojawiło się w tym samym miejscu 23-25 czerwca 2023 r., czyli na Dni Elbląga. W tym roku również koło zagościło na Bulwarze podczas tego wydarzenia.

 Oglądanie Elbląga z tej wyjątkowej perspektywy kosztuje 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny). Dzieci do 2 roku życia mają darmowy wstęp. Z koła można skorzystać do końca czerwca.

 


Zapytaliśmy naszych czytelników, czy koło widokowe powinno zostać w Elblągu na stałe. W naszej ankiecie oddano 939 głosów. Zdecydowana większość, bo aż 80 proc. (749) była za tym pomysłem. Przeciw było 16 proc. głosujących (151). Zdania na ten temat nie miało 4 proc. (39).

 

Czy w Elblągu zostanie zainstalowane na stałe koło widokowe? Czas pokaże.
 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ as
  Poniedziałek, 24.06

  No i gites

 2. 2
  +4
  ~ Ja też
  Poniedziałek, 24.06

  No chyba logiczne! Przynajmniej przez okres wakacji bo pięknie prezentują się walory Elbląga z góry, potencjal ten wykorzystany i ten nie !

 3. 3
  +1
  ~ nygus
  Poniedziałek, 24.06

  Oczywiście utrzymywane będzie z naszych podatków przez UM. W zamian będziemy mieli więcej dziur w jezdniach i chodnikach. Powodzenia.

 4. 4
  0
  ~ weteran
  Poniedziałek, 24.06

  No tak, nie inaczej bo kto płaci.........itd.

 5. 5
  +8
  ~ weteran
  Poniedziałek, 24.06

  Najgorsze jest to, że nie mamy własnych pomysłów tylko wszystko kopiujemy aż do znudzenia .

 6. 6
  +3
  ~ Good
  Poniedziałek, 24.06

  No dobrze .

 7. 7
  --1
  ~ Ryżowa szczotka
  Poniedziałek, 24.06

  Koło może stać w każdym miejscu, a nie koniecznie tutaj, gdie niegdyś stały kamiencie i taka fanaberia może przypieczętować los odbudowy. Za to kamienic w innym miejscu nie da rady odbudować. Te 80% chyba totalnie nie potrafi rozumować wielowymiarowo i perspektywicznie. Zero logiki. W sumie nic dziwnego patrząc na wynik wyborów smorządowych w mieście :)

 8. 8
  0
  ~ Ona
  Poniedziałek, 24.06

  Moim zdaniem bilet ulgowy powinien kosztować 010zł a normalny 15zł. Wtedy napewno więcej elblążan storzysta z atrakcji

 9. 9
  +4
  ~ Kolo
  Poniedziałek, 24.06

  Elblążanie zawsze by chcieli, bo zapytani kierują się tylko i wyłącznie tzw. "chciejstwem" i całą resztę mają gdzieś. Na szczęście ten, kto decyduje, nie kieruje się "chciejstwem" a twardym rachunkiem ekonomicznym oraz bilansem potencjalnych zysków. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Za kilka miesięcy Elblążanom ta atrakcja by się po prostu znudziła, zysk by spadł (i to znacznie), nieliczni turyści w naszym jakże turystycznym mieście by z tego korzystali i byłoby po ptokach. No, ale mieszkańcy by chcieli ha ha ha. I to najlepiej na stałe he he he. Już tu w komentarzach odezwała się Karynka, która gotowa dyktować, po ile chciałaby ceny biletów - bo jej zdaniem teraz za wysokie są. Aż się przypomniało powiedzenie, że "za darmo to uczciwa cena". Zobaczycie koło. Jak się walniecie w czoło.

 10. 10
  0
  ~ mis
  Wtorek, 25.06

  mam nadzieje ze te 749 glosow na tak dodatkowo sie opodatkuje na utrzymanie i konserwacje tej"atrakcji "i wszyscy podatnicy nie beda placic na ta "atrakcje"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3245279788971