Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budżet obywatelski czeka na pomysły elblążan

17.06.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budżet obywatelski czeka na pomysły elblążan

Zapraszamy Elblążanki i Elblążan do udziału w kolejnej – XIII już edycji Budżetu Obywatelskiego. To od Państwa zależeć będzie jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie.

 

 

 

Zachęcamy więc do zastanowienia się, co można zrobić lub poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności. Dotychczasowe pomysły mieszkańców, które zostały poddane pod głosowanie i te, które już wspólnie w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowaliśmy, pokazują, że nie brakuje nam inwencji i troski o wspólne dobro. Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i aktywność. W dwunastu edycjach BO w Elblągu zrealizowanych zostało ponad 230 projektów na łączną kwotę ponad 35 200 000 zł. 

 

 

 

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 4.200.000 zł – po 620.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.100.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł. Jak zawsze pierwszy krok do realizacji Budżetu Obywatelskiego to zbieranie dobrych pomysłów od mieszkańców miasta. Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, osoby niepełnoletnie za zgodą przedstawiciela ustawowego.

 

 


Start tegorocznej edycji 17 czerwca, wnioski można pobrać ze strony internetowej www.budzetobywatelski.elblag.eu, a w wersji papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim. Wypełnione wnioski można składać do 5 lipca w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim.

 

 

 

Głosowanie na projekty rozpocznie się 7 października. Zwycięskie projekty poznamy w II połowie listopada tego roku.
 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Mieszkam
  Poniedziałek, 17.06

  Cały budżet przeznaczony powinien być na budowę repliki osady truso na wyspie spichrzow. W Polsce takie obiekty budowane są za pieniądze z UE .

 2. 2
  +2
  ~ Do Nieszkam
  Wtorek, 18.06

  Ciekawe, czy jak dotychczas, wygrają projekty które miasto ma obowiązek przeprowadzić w ramach normalnego finansowania.

 3. 3
  0
  ~ kolko
  Wtorek, 18.06

  Jakie pomysły ,władze nie wiedzą jakie .a zgonić na obywatela ,chodniki i drogi naprawić ,.a nie budowac budować domy ,co dziś stoją puste .Może dla przybyszy z Afryki .

 4. 4
  +1
  ~ kolko
  Wtorek, 18.06

  Do mieszkam kasa z UE to tylko pożyczka ,a nie jakaś tam darowizna .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4065189361572