Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Zatańczymy na sto procent". Gala Taneczna Cadmans juz dziś

19.06.2024, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Zatańczymy na sto procent". Gala Taneczna Cadmans juz dziś
Fot. Agnieszka Klatt

Wyjątkowe widowisko, pełne wspaniałych choreografii, umiejętności, energii i pasji. Przed nami Gala Taneczna Cadmans. Trzygodzinne show odbędzie się 19 czerwca. Na deskach elbląskiego teatru zaprezentuje się blisko trzystu tancerzy.

 

 

 

Gala to wyjątkowe wydarzenie. Podczas zawodów musimy być skupieni, myśleć o punktach, które zapewnią nam zwycięstwo. Tym razem tańczymy nie dla jury, a dla siebie, dla samego tańca. Do Centrum Cadmans uczęszczam od 3. roku życia. Tańczę już 12 lat i teraz nie wyobrażam sobie życia bez tego. Tutaj znika cały stres związany ze szkołą, jest okazja do spotkania z przyjaciółkami, a przede wszystkim mogę robić to, co kocham, w czym jestem dobra. Brałam udział już w wielu Galach. Tutaj nie ma stresu. Nagrodą na koniec sezonu jest dla nas możliwość zaprezentowania się przed bliskimi i znajomymi. Rodzice z kolei mają wreszcie okazję zobaczyć, co my robimy przez cały rok

 

 

- mówi Ania Borsukowicz z formacji Tilt, która zdobyła w tym roku mistrzostwo Polski w kategorii jazz.

 

 

 

Tancerze Centrum Tańca Cadmans mają za sobą sezon wypełniony intensywnymi treningami, udziałem w licznych turniejach i sukcesami. Podczas Gali Tanecznej Cadmans zaprezentują swoje umiejętności przed wyjątkowym jurry - swoimi rodzinami i znajomymi. To wyjątkowe widowisko odbędzie się 19 czerwca na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 

 

 

Deski teatru, światła, cała ta otoczka i klimat sprawiają, że występ na Gali jest jedyny w swoim rodzaju. Tutaj nie ma zawodów, nie ma rywalizacji. Jest możliwość pokazanie piękna i wdzięku. Tutaj się nie martwimy, które miejsce kto zdobędzie, czy ktoś będzie lepszy, ktoś gorszy. Tańczymy na sto procent, bez psychicznego obiciążenia

 

- mówi Aneta Orłowska, współwłaścicielka Centrum Tańca Cadmans. 

 

 

 

Podczas Gali Cadmans na scenie zobaczymy blisko trzystu tancerzy - solistów, duety i formacje. Wśród nich zobaczymy dzieci, młodzież, a także dorosłych, początkujących uczestników zajęć oraz tancerzy z wieloletnim doświadczeniem. Zaprezentują różne style m.in. dance hall, modern, jazz, samba, hip-hop, taniec współczesny. Nie zabraknie oczywiście bardzo popularnego w Elblągu cheerleadingu - w szkole tę formę trenuje obecnie blisko 90 osób. Taneczne widowisko potrwa trzy godziny, od 18 do 21. Nic dziwnego, że intensywne przygotowania do show trwają już od wielu tygodni.

 

 

 

Organizacja Gali to prawdziwe wyzwanie. Przez blisko dziesięć lat trenowałam w Centrum Cadmans cheerleading. Nasz zespół osiągnął spore sukcesy, trzykrotnie zdobywałyśmy mistrzostwo Polski i myślę, że mamy swój wkład w obecnej popularności cheerleadingu w Elblągu. Udział w Gali był dla mnie wtedy fantastycznym podsumowaniem sezonu, możliwością pokazania się przed rodziną, znajomymi, w wyjątkowym miejscu. To było wspaniałe wydarzenie. Teraz pracuję w CT Cadmans i widzę, z drugiej strony, jak wiele pracy wymaga organizacja tego widowiska. Angażują się wszyscy. Nawet rodzice bardzo intensywnie chcą pomóc i nie mogą się doczekać, aż zobaczą swoje dzieci na scenie

 

 

- mówi Julia Adamska, pracuje w Centrum Tańca Cadmans, przez blisko 10 lat trenowała tu cheerleading.

 

 

 

Przez wiele lat Gala była naszą tradycją. Pandemia trochę wstrzymała nasze taneczne spektakle. Dopiero w ubiegłym roku wróciliśmy do nich po dwuletniej przerwie. Nie ukrywam, że zastanawialiśmy się wtedy czy w ogóle organizować to wydarzenie. Pandemia, w różnych dziedzinach, pokazała, że niektóre tradycje zostały przerwane i też się bez nich żyje. Ostatnia gala pokazała nam jednak, że musimy i chcemy trzymać się tej tradycji. Okazało się, że to wydarzenie, na które czekają zarówno tancerze, jak i ich bliscy. Niesamowite emocje, wspaniała atmosfera i przepiękne widowisko dały nam motywację, aby zorganizować kolejne show

 

 

- dodaje Aneta Orłowska.

 

 


Organizatorami Gali Cadmans są Andrzej i Aneta Orłowscy, właściciele Centrum Tańca Cadmans, wielokrotni mistrzowie Polski i Świata w formacjach tanecznych.

 

 


Patronem medialnym wydarzenia jest info.elblag.pl.

 

 

 

Gala Taneczna Cadmans odbędzie się 19 czerwca w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (początek o godz. 18). Bilety na Galę można kupić w siedzibie Centrum przy al. Odrodzenia 37.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0429680347443