Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zamknięcie odlewni GE Power jest nieuniknione? Blisko 170 osób może stracić pracę

19.04.2024, 17:49:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zamknięcie odlewni GE Power jest nieuniknione? Blisko 170 osób może stracić pracę

Blisko 170 pracowników Odlewni stali w Elblągu w ciągu niespełna roku może stracić pracę. Firma GE Power właśnie powiadomiła lokalny urząd pracy o planowanym zwolnieniu grupowym. 

 

 

 


Pierwsze niepokojące informacje w sprawie planowanej likwidacji Odlewni stali w Elblągu pojawiły się na początku tego roku. Wtedy GE Power, na pytania redakcji, potwierdził, że rozpoczął się proces informacyjno-konsultacyjny z udziałem przedstawicieli pracowników na temat projektu zamknięcia Odlewni w Elblągu. - Biorąc pod uwagę niestabilne warunki rynkowe, z jakimi mierzy się firma GE Vernova, analizowane są różne możliwości zapewniające długotrwały zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa i jego pracowników - przekonywał wtedy koncern w oświadczeniu nadesłanym do redakcji przez Patryka Wojcieszka z 24/7Communication. 

 

 


Wszystko wskazuje na to, że zarówno likwidacja zakładu, jak i utrata pracy przez wielu elblążan są jak najbardziej realne. W kwietniu GE Power powiadomił Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu o planowanych zwolnieniach. 

 

 

 

Do urzędu trafiło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w odlewni. Ma ono objąć maksymalnie 166 osób. W tej chwili trudno powiedzieć, ile z tych osób rzeczywiście zarejestruje się u nas, jako bezrobotni. Część z nich może znaleźć do tego czasu inną pracę. Wiadomo również, że w tej grupie są osoby z uprawnieniami emerytalnymi, które mogą po prostu przejść na emeryturę. Cały proces ma się rozpocząć w lipcu tego roku i potrwać do 31 marca 2025 roku

 

 

- mówi Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego PUP w Elblągu.

 

 

 

Jak informuje Katarzyna Piasecka, zawiadomienie do PUP trafiło jeszcze przed uzgodnieniami z organizacjami związkowymi. Przedstawicielka PUP zapewnia jednak, że urząd jest w kontakcie z GE Power. - Ze swojej strony zaproponowaliśmy zorganizowanie spotkania dla pracowników, podczas którego moglibyśmy m.in. przedstawić im naszą ofertę - dodaje.

 

 


O planach zamknięcia zakładu informują również media ogólnopolskie. Jak przypomina tvn24.pl Odlewnia stali w Elblągu zakończy swoją działalność po 76 latach funkcjonowania.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ Olek
  Miesiąc temu

  Przeciez to bylo do przewidzenia juz w dniu przejęcia firmy Alstom przez GE. Oni po to pdzejeli, zeby zlikwidowac konkurencje na rynku europejskimbw tej branzy. Ale szkoda, ze nasze miasto i państwo nie pomyslalo, jak wykorzystac potencjal zasobow ludzikich i tego miejsca.

 2. 2
  +3
  ~ Jednoosobowy murzyn
  Miesiąc temu

  170 osób tylko nie płacz reszto!!!

 3. 3
  +19
  ~ Wróblewski, Missan i Nowak....
  Miesiąc temu

  CI panowie mają wyje....na zwal janych pracowników odlewni . Odlali się na nich , nie zainteresowali się problemem . Nowa zdezerterował na emeryturę. Elbląskie tłuste koty mają sie dobrze przy korycie

 4. 4
  +14
  ~ Ex
  Miesiąc temu

  Ludzie, co tu ma polityka,gdzie wy mentalnie żyjecie...? To jest prywatna firma. Na dodatek aktualnie amerykańska, gdzie jak nie przynosisz dużej kasy to cię odcinają i sprzedają. To nie pierwsze zwolnienia w GE Elbląg. Od początku przejęcia przez GE to wszystko coraz słabiej dychało, jeśli ktoś tego nie widział to albo się łudził albo żył pod kartonem

 5. 5
  +9
  ~ Stefan Rembelski
  Miesiąc temu

  Jest nieuniknione bo moim zdaniem tego chce premier Donald Tusk, minister Aktywów Państwowych, wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek z Olsztyna i kandydat na prezydenta Elbląg Michał Missan i tego chcą Elblążanie bo nawet skromnej demonstracji demonstracji nie nie zorganizowali, że nie wspomnę o Zarządzie Regionu NSZZ Solidarność. Wspomnę że jak z Francji próbowano zamknąć fabrykę to sam Emmanuel Macron osobiście interweniował . Cóż skoro wszyscy chcą - to chcącemu nie dzieje się krzywda. Efekt tego zaniechania będzie widoczny na przełomie roku 24/25 i wtedy będzie płacz i zębów zgrzytanie. Takich zaniechań błędnych decyzji będzie bardzo dużo bo pozwala na to homosovieticus ,który ma wzrok nie dłuższy niż cubek własnego nosa.

 6. 6
  +10
  ~ Do_pomorskiego
  Miesiąc temu

  Oto Elbląg Wróblewskiego. Miejmy nadzieję, ze już niedługo to środowisko, ta cała beznadzieja i bezpłciowość odejdzie w niebyt.

 7. 7
  +20
  ~ Kątem Oka
  Miesiąc temu

  Cały Świat jest świadkiem coraz większej ilosci konfliktów zbrojnych. Wszystkie siły powinny być skupione na zwiększaniu zapotrzebowania militarnego uzbrojenia. Elbląska odlewnia jest idealnym miejscem do tego typu działań. Trzeba zmienić kierunek produkcji, aby to zrobić musi być wsparcie państwa. Czas ma tutaj kluczową rolę póki jest wiedza, doświadczenie i ludzie.

 8. 8
  +9
  ~ Mieszkaniec
  Miesiąc temu

  Ameryka ratuje Polskę... Była ZAMECH Było ABB Był Alstom... Wszystko działało Przyszedł wieli brat za oceanu i wszystko pozamykał... Dziękujemy GE Power za Amerykańską wizję... Gratulujemy również zamówień w Chinach... Tylko niech ktoś doliczy do tego wszystkiego koszty transportu i niestabilny rynek i ciekawe co wyjdzie...

 9. 9
  +11
  ~ Stefanie Panie ...
  Miesiąc temu

  Był i jest Pan jedyna osoba publiczna w mieście która chce uratować ten zakład i to sie bardzo chwali ale ... jest Pan za krótki do tego. Śliwka tego nie podłapał w kamapnii inni też nie szkoda. Niestety I bardzo szkoda dla tego miasta bo to kawał historii i ludzie tam ... unikalni.

 10. 10
  +11
  ~ Nadzorca Normików
  Miesiąc temu

  Miłość do EU ma swoje konsekwencje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4571831226349