Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ekstremalna Droga Krzyżowa już niebawem. "Mamy dla wszystkich uczestników niespodziankę"

16.03.2024, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ekstremalna Droga Krzyżowa już niebawem. "Mamy dla wszystkich uczestników niespodziankę"

Zapraszamy na IX edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ona w nocy 22/23 marca Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bpa Wojciecha Skibickiego o godzinie 20:00 w parafii Św. Brata Alberta przy ul. Częstochowskiej 28 w Elblągu. W tym roku mamy dla wszystkich uczestników elbląskiego EDK małą niespodziankę, w postaci nowej trasy. Do wyboru jest więc, aż 5 tras:

 

 

 Elbląg – Frombork (trasa czerwona – 40 km)


Kościół św. Brata Alberta w Elblągu – Modrzewina – Rubno Wielkie – Kamionek Wielki – Nadbrzeże – Suchacz – Pęklewo – Kadyny – Tolkmicko – Frombork, Archikatedra

 

Elbląg – Zielonka Pasłęcka (trasa zielona – 43 km)


Kościół św. Brata Alberta w Elblągu – Sierpin – Przezmark – Myślęcin – Weklice – Aniołowo – Leszczyna – Marianka – Pasłęk – Gołąbki – Rogajny – Gryżyna – Majki – Kielminek – Zielonka Pasłęcka

 

Elbląg – Tolkmicko (trasa czarna – 41 km)


Kościół św. Brata Alberta w Elblągu → Bażantarnia → Jagodnik → Jelenia Dolina → Pagórki → Łęcze → Okolice Suchacza → Kadyny Klasztor→ Las Kadyński → Kościół Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku

Elbląg – Elbląg (trasa pętla – 43 km)


Kościół św. Brata Alberta w Elblągu → Bażantarnia → Stoboje → Piastowo → Ogrodniki →Jelenia Dolina →Jagodnik→ Modrzewina Elbląg →Kościół św. brata Alberta w Elblągu

 

Oraz nowa trasa:

 

Elbląg – Malbork (trasa pomarańczowa – 40 km)


Kościół św. Brata Alberta w Elblągu → Kościół pw. Świętego Pawła w Elblągu → Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu → Katedra pw. św. Mikołaja w Elblągu → Władysławowo → Wiktorowo → Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
w Jegłowniku → Kaplica pw. Świętego Wojciecha w Ząbrowie → Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaczynosie → Kościół pw. Świętego Mikołaja w Królewie → Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Malborku → Figura Madonny we wnęce kościoła NMP na zamku w Malborku.

 

Podczas Drogi Krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach (max. 10 osób) z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. Ekstremalnie bo trzeba pokonać minimum 40 km w nocy. Bez rozmów i pikników. Uczestnicy mają ze sobą opis trasy, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach Drogi Krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. 


W tegorocznych rozważaniach będzie nam towarzyszył Karol Wojtyła. Będzie to czternaście stacji i czternaście historii o tym, jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. 


Zachęcamy każdego kto chce zmienić swoje życie, każdego kto chce zrobić, może pierwszy krok w stronę upiększenia swojego życia, ożywiania codzienności i nadania jej pięknych barw bo jak mówił Jan Paweł II „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki”. Musimy więc od siebie wymagać, aby stawać się pięknymi ludźmi. 


Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl.  


Zachęcamy także do śledzenia profilu facebookowego: ELBLĄG.EDK.

 

 

EDK Elbląg

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ 888888888888888
  Czwartek, 14.03

  Ekstremalną drogę krzyżową mam jak idę do pracy.

 2. 2
  0
  ~ Arc
  Sobota, 16.03

  Idea fajna ale tu: "z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych", to się chyba komuś coś porządnie pomieszało?

 3. 3
  0
  ~ Zniesmaczony
  Sobota, 16.03

  Musicie od siebie wymagać bo autor tych słów od siebie nie wymagał i pedofilii krył....

 4. 4
  --10
  ~ Jacek
  Sobota, 16.03

  A w czym niby ten wielokilometrowy marsz pomoże? W umocnieniu wiary? To pokazuje, że ten, który tą szopkę organizuje i ci, którzy w niej biorą udział, bladego pojęcia nie mają, czym jest biblijne chrześcijaństwo i wydaje im się, że oszukując i zwodząc samych siebie ideą pogańskich pielgrzymek do ,,świętych"" gajów, przyodzianych w szatki fałszywego chrześcijaństwa, dostąpią umocnienia swojej wiary. Co za nonsens i brednia w jednym. No ale wśród polactfa w 99% w ogóle nie znającego Biblii, którzy nie tylko nigdy jej nie czytali, ale nawet nigdy, choćby przez chwilę nie mieli jej również w swoich rękach, to wydaje im się, że takimi ersatzami, za którymi stoi taka sama pustka, jak ich rzekoma, deklarowana wiara, zbudowana na fundamencie z piasku, i tak na dłuższą metę nic nie będzie.

 5. 5
  --1
  ~ plebann
  Poniedziałek, 18.03

  ile będzie nowych poczęć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2255420684814