Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ksiądz zatrzymany. „Sprawa wiąże się z oskarżeniem go o poważne przestępstwo wobec małoletnich”

07.12.2023, 22:52:56 Rozmiar tekstu: A A A
Ksiądz zatrzymany. „Sprawa wiąże się z oskarżeniem go o poważne przestępstwo wobec małoletnich”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. pixabay.com)

- Wieczorem, 6 grudnia 2023 roku, dotarły pierwsze informacje o zatrzymaniu ks. A. B., proboszcza parafii z okolic Malborka. Sprawa wiąże się z oskarżeniem go o poważne przestępstwo (lub przestępstwa) wobec małoletnich – informuje ks. kan. dr Piotr Towarek, rzecznik prasowy Diecezji Elbląskiej.
 Biskup Elbląski zawiesił proboszcza w pełnieniu jego obowiązków. - Stanowisko diecezji wobec przestępstw pedofilii jest jednoznaczne: pedofilia, czy też pedofilia w sieci, są bardzo poważnym złem i krzywdą, wyrządzaną małoletnim – zaznaczył na tronie Diecezji Elbląskiej Piotr Towarek.

 

 

Tym bardziej, jeśli przestępstwa dopuszcza się ksiądz, który – z natury swojej misji – jest nauczycielem i wychowawcą. Czyny pedofilii są nie do zaakceptowania i przyjęcia. Dlatego też potępiamy je z całą stanowczością

 

 

– podkreślił Piotr Towarek.

 


Rzecznik Diecezji Elbląskiej zapewnia, że organy ścigania „ustalą stopień i charakter winy oskarżonego”.
 

 

Zgodnie z obowiązującym prawem kościelnym, dla duchownych sprawców przestępstw pedofilii przewidziane są bardzo surowe kary, aż do wydalenia ze stanu duchownego włącznie. Biskup Elbląski przyjmuje z bólem przychodzące informacje. Równocześnie przeprasza osoby małoletnie, które mogły zostać skrzywdzone, bądź wplątane w dwuznaczne sytuacje

 

 

- podaje Piotr Towarek.

 

 

opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Puzon
  Czwartek, 07.12

  Surowa kara w postaci wydalenia ze stanu duchownego. Żart jakiś. Na pewno zboczeniec bardzo się tego boi.

 2. 2
  +13
  ~ Elblag
  Piątek, 08.12

  Oskarżenie to jeszcze nie wina. Trzeba to wyjaśnić a potem osądzać

 3. 3
  +15
  ~ Puzon
  Piątek, 08.12

  Jak już Policja wchodzi do duchownego, to musi być grubo.

 4. 4
  0
  ~ Państwo z dykty
  Piątek, 08.12

  Jedynie co mu grozi to przeniesienie do innej parafii, żeby znów mógł "głosić słowo boże".

 5. 5
  +10
  ~ Ploterek
  Piątek, 08.12

  ~ Puzon To jest jedna z kar obowiązująca w prawie kościelnym. Odrębnie toczy się postepowanie z kodeksu karnego. Czytaj ze zrozumieniem, a nie tylko dmuchasz w puzon koledze.

 6. 6
  --1
  ~ jonasz
  Piątek, 08.12

  to typowe dla nich...

 7. 7
  +5
  ~ Arkadiusz ??
  Piątek, 08.12

  z jakiej parafii ?? co to tajemnica ??

 8. 8
  0
  ~ droga dla rowerów
  Piątek, 08.12

  99% młodych ludzi idących do seminarium wie jakie ma cechy osobowości które w życiu świeckim były by zbyt widoczne.Wiedzą oni też, poprzez bycie ministrantem i kumplem księdza, że jest to dobry sposób na zakłamane ale dostatnie życie. jaką moralność ma mężczyzna który przez całe życie oszukuje kobiety, mężczyzn, dzieci tylko po to by wyłudzić forsę. Wycie "amen" i podobnych mantr przynosi efekty w kasie . Jednak większymi dewiantami są ci którzy kontaktu z siłami przyrody nie szukają sami a przez szamana. dzisiaj konkurują ze sobą szaman kk, psycholog, prokurator.Pedałowanie zaczyna się w zakrystii i na plebanii a kończy w celi kryminału. Zbrodnicza organizacja sama nie wykryła zboczeńca bo zboczeńcem w kk jest normalny człowiek, także duchowny, zakonnica.

 9. 9
  +2
  ~ ff11
  Piątek, 08.12

  Co to za tekst: "ks. A. B."? Tak boicie się czarnych? Spokojnie, zgodnie z polskim prawem możecie napisać pełne imię :-). Na szczęście w dzisiejszych czasach młodzież wie, że ksiądz to żaden autorytet - wręcz przeciwnie. U tych ludzi w sutannach katolik nie powinien się spowiadać. Można spowiadać się bez tych pośredników.

 10. 10
  --11
  ~ Grześ
  Piątek, 08.12

  Wczoraj przytulałem się z godzinę twarzą do moszny ładnego dorosłego chłopaka, tak lubię. I do dziś mam dobry lepszy niż zwykle nastrój od tego. Nie denerwuje mnie to, że ktoś jest pedofilem. Ksiądz wysłał zdjęcie penisa domniemanej 13-latce, coś tam fantazjował by się podniecać. Robię podobnie, tylko ja piszę z pełnoletnimi chłopakami. Że go zatrzymali, ok. Ale tu może nie trzeba krzyczeć a znaleźć sensowne rozwiązanie jak pedofil ma żyć by nie mieć depresji. Bardziej przeszkadza mi to, że prawie każdy ksiądz się masturbuje a większość uprawia seks a ludzie wierzą im, że jest inaczej. Denerwuje mnie, że ludzie wierzą w kłamstwa. Że uczciwość często się nie opłaca.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.169989824295