Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

KAS z Warmii i Mazur zajęła tysiące sztuk podrabianej odzieży

30.11.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
KAS z Warmii i Mazur zajęła tysiące sztuk podrabianej odzieży
REKLAMA

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z Policją z Olsztyna ujawnili proceder obrotu odzieżą z podrabianymi znakami.


Zabezpieczyli ponad 6 tys. szt. ubrań w magazynach i mieszkaniach na terenie Elbląga i Pasłęka.


Wartość zatrzymanego towaru to ok 1 mln zł.


Ponad 30 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, Wydział ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą wzięło udział w działaniach, mających na celu zatrzymanie towarów naruszających prawa własności intelektualnej znanych marek odzieżowych.


Czynności były realizowane w dniach 14-16 listopada br. na terenie powiatu elbląskiego i pasłęckiego.


Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Braniewie funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia magazynowe oraz mieszkania prywatne, w związku z podejrzeniem obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi na portalach aukcyjnych oraz uchylaniem się od opodatkowania.


W wyniku czynności ujawniono w dwóch magazynach oraz mieszkaniach prywatnych ponad 6 tys. szt. odzieży naruszających prawa własności intelektualnej znanych  światowych marek. Zabezpieczono  sprzęt elektroniczny, kasy fiskalne oraz dokumentację finansowo-księgową.


Szacunkowa wartość zajętego towaru to ok 1 mln zł.


W tym samym czasie policjanci zatrzymali na jednej z ulic Elbląga 23-latka i wraz z funkcjonariuszami z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozpoczęli przeszukania.


W jednym z pomieszczeń magazynowych na terenie gm. Pasłęk funkcjonariusze zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Będący na miejscu specjalista od znaków towarowych potwierdził, że znalezione rzeczy to „podróbki”.  


Sprawa prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze czynności zmierzające do zatrzymania i postawienia zarzutów kolejnym osobom.


Za handel „podróbkami” grozi odpowiedzialność karna w postaci kary  grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do lat  5.

 

 

Krajowa Administracja Skarbowa

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ MT
  Czwartek, 30.11

  "Szacunkowa wartość zajętego towaru to ok 1 mln zł." czyli 166 zł/szt, to raczej liczone po cenie oryginalnego produktu, nie podróbki.

 2. 2
  --3
  ~ Roman
  Czwartek, 30.11

  Nareszcie. Do tej pory służba spała?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94280290603638