Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co drugi Polak chodzi do pracy z infekcją i gorączką

18.11.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co drugi Polak chodzi do pracy z infekcją i gorączką

Okres jesienno-zimowy obfituje w różne infekcje dróg oddechowych. Okazuje się, że co drugi Polak (50,3 proc.) chodzi do pracy z infekcją i gorączką.

 

Co trzeci (33,2 proc.) przyznaje, że robi tak od czasu do czasu, co dziesiąty (11,3 proc.) twierdzi, że często, a 5,8 proc. bardzo często. Polacy zapytani o powody chodzenia do pracy z infekcją wskazują przede wszystkim względy ekonomiczne, ale również zbyt dużą liczbę obowiązków zawodowych, które mogłyby się nawarstwić podczas ich nieobecności oraz obawy przed reakcją szefa. Blisko 40 proc. podkreśla, że idzie z infekcją do pracy, bo nie ma ich kto zastąpić.

 

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Erecept.pl wynika, że ponad połowa Polaków chodzi do pracy z infekcją oraz gorączką. Dlaczego? Respondenci biorący udział w badaniu opinii wskazali względy ekonomiczne (tak odpowiedziało 38,7 proc. respondentów), zbyt dużą liczbę obowiązków, która może nawarstwić się podczas ich nieobecności w pracy (37,6 proc.) oraz brak zastępstwa (37,3 proc.). Blisko 30 proc. twierdzi, że idzie do pracy z infekcją, bo boi się reakcji swojego szefa. Aż 25,3 proc. przyznaje, że nie ma szybkiego terminu do lekarza, który mógłby przepisać zwolnienie oraz zalecić odpowiednie leczenie.

 

Gdzie najczęściej się zarażamy?


W jakich sytuacjach Polacy łapią jesienno-zimowe infekcje? Respondenci badania opinii, przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Erecept.pl, mieli możliwość wielokrotnego wyboru odpowiedzi na to pytanie.


Co trzeci Polak przyznał, że najczęściej zaraża się od jednego z członków rodziny, który „przyniósł coś” z pracy, szkoły lub przedszkola. Blisko 30 proc. zaraziło się w pracy, szkole, lub na uczelni, 18 proc. podczas zakupów, 15 proc. w komunikacji miejskiej, 16 proc. w przychodni pełnej chorych ludzi.


Blisko 50 proc. przyznało, że najczęściej choruje, gdy przemarznie i przemoknie (48,3 proc.). Powodem niższej odporności i zachorowania jest też często przemęczenie codziennymi obowiązkami (31,3 proc.).

 

Jak nie zarazić siebie i innych?


W przypadku infekcji blisko 70 proc. Polaków leczy się domowymi, naturalnymi sposobami albo lekami dostępnymi bez recepty. Aż 61,6 proc. uważa, że najważniejsze w przypadku jesienno-zimowej infekcji są odpowiednie leki i szybko wdrożone leczenie. Nieco ponad 50 proc.sądzi, że najważniejszy jest spokój i odpoczynek, a przeszło 20 proc. wskazało na szybki kontakt z lekarzem.  


– Aby nie wychodzić z infekcją z domu, nie zarażać innych, ale również nie przebywać w przychodni pełnej innych chorych warto, w razie potrzeby, umówić się na teleporadę. W trakcie konsultacji telemedycznej lekarz podejmie decyzję czy teleporada jest wystarczającą formą kontaktu, jakie leki przepisać, czy dać pacjentowi skierowanie na dodatkowe badania diagnostyczne oraz przedstawi dalsze zalecenia  – mówi Paweł Białas, prezes Erecept.pl.

 

Dlaczego Polacy korzystają z telemedycyny?


Polacy, zapytani o to, dlaczego korzystają z konsultacji telemedycznych w przypadku infekcji odpowiedzieli, że tak jest najszybciej, bo termin takiej konsultacji jest możliwy nawet tego samego dnia (33,6 proc.) i nie trzeba jechać do przychodni, gdzie jest dużo chorych ludzi  (35,3 proc.). Ich zdaniem, w przypadku infekcji, teleporada jest wystarczająca (33,9 proc.).

 

 

 

 

Grupa BRM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Argo
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  Co ciekawe że na zwolnienia lekarskie chodzi większość z budrzetówki niż z firm prywatnych.

 2. 2
  +8
  ~ Żadna nowość
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  I zaraża całą resztę a potem cala reszta zaraża swoje dzieci i swoich rodziców i szpital gdzie starsi mogą tego nie przetrzymać ale co tam ! A jak bylo w pandemii?? Przylazili z covidem i udawane procedury ! Tak to wygląda i wygladalo bo szef przyzwalał

 3. 3
  0
  ~ Prawda wyjdzie
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  Gdyby byly wlasciwie przestrzegane procedury koleżanka zza biurka nie zaraziła by się obsługując ludzi i nie zmarła!!!!

 4. 4
  +2
  ~ Bacha
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  Moja znajoma nauczycielka chodziła chora na różne infekcje do pracy w szkole i pewnie zdarzało się zarazić dziecko z klasy!

 5. 5
  0
  ~ widz
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  kaczyński zaraził 35% polaków nienawiścią i pogardą.

 6. 6
  +1
  ~ do widz
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  stawiam browara!

 7. 7
  +8
  ~ dobra rada
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  Jest już koniec jesieni zrobiło się zimno, a niektóre panie jak widać z brzuchami na wierchu, a panowie w krótkich spodenkach i jak to się ma do zmiany temperatury. Choroba i przeziębienie, należy do temperatury dostosować ubiór i nie będzie żadnych chorób. No i należy dostosować temperaturę w pomieszczeniach biurowych i nie tylko, jest tak, ze wchodzi się np. do Urzędu,albo do dużych sieci handlowych a tam ukrop, albo ziąb - bo oszczędności.

 8. 8
  +4
  ~ Kerownik
  Ponad tydzień temu, Sobota, 18.11

  I bardzo dobrze,bo polak ma zapieprzać do usranej śmierci choćby nie miał rak i nóg, od szczęśliwego życia to jest zachód

 9. 9
  +9
  ~ mm
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 19.11

  Po zwolnieniu lekarskim premii nie zobaczysz. A i często nie masz już pracy.

 10. 10
  +2
  ~ do Bacha
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 19.11

  ale jak już udziela prywatnie korepetycji to już nie zakażała, bo to nauczycielka?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0956659317017