Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Od poniedziałku czekają nas utrudnienia w ruchu na ul. Bema

16.09.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Od poniedziałku czekają nas utrudnienia w ruchu na ul. Bema
REKLAMA

Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że od poniedziałku tj. od dnia 18.09.2023 r. nastąpią utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Józefa Bema z ulicami Elizy Orzeszkowej i Adama Mickiewicza.

 

 


Powyższe utrudnienia wynikają z realizacji robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach w ciągu ul. Józefa Bema w Elblągu wraz z zapewnieniem optymalizacji ruchu i koordynacji tych sygnalizacji w tej ulicy”. Czasowo zajęte na czas robót będą pojedyncze pasy ruchu na wlotach ulic Mickiewicza, Orzeszkowej i Bema co związane jest z wykonaniem pętli indukcyjnych w jezdni na potrzeby optymalizacji sygnalizacji. Tymczasowa organizacja ruchu zakłada funkcjonowanie wszystkich relacji na skrzyżowaniu. 

 

 


Zakres całego zadania dotyczy sygnalizacji na trzech skrzyżowaniach tj. ul. Józefa Bema – ul. Saperów – ul. Czołgistów, ul. Józefa Bema – ul. Stanisława Żeromskiego, ul. Józefa Bema – ul. Adama Mickiewicza – ul. Tadeusza Kościuszki – ul. Elizy Orzeszkowej i obejmuje m.in.: wymianę sterowników, wymianę masztów i słupków sygnalizacji wraz z sygnalizatorami oraz wykonaniu pętli indukcyjnych i przycisków dla pieszych wraz z zasilaniem tych elementów w nowych kanalizacjach kablowych oraz ich połączeniem do miejskiej sieci szerokopasmowej. Wprowadzone zostaną nowe programy sygnalizacji świetlnej optymalizujące funkcjonowanie ruchu, a pomiędzy sygnalizacjami na poszczególnych skrzyżowaniach wprowadzona zostanie koordynacja w ciągu ul. Józefa Bema. Celem przedmiotowego zadania jest poprawa przepustowości ul. Bema co wpłynie na zmniejszenie „korków”.

 

 

Przed przystąpieniem do prac na pozostałych skrzyżowaniach Departament Zarząd Dróg z wyprzedzeniem przekaże odrębną informację.  
 

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ wrrrr
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  Mało tam jeszcze utrudnień? zamiast robic w weekend to od poniedziałku. Do pracy mam wyjechac dwie godziny szybciej?

 2. 2
  +5
  ~ Upadły Harley
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  i w czym ma to niby pomóc? znajomi mają zarobić? jak wydłużymy zielone światło dla jadących prosto bema, to korki zaczną się robić na drogach dojazdowych do tejże ulicy poprzez dłuższy czas oczekiwania na zielone światło.

 3. 3
  +4
  ~ Elf
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 18.09

  A czemu nie robili tego w wakacje,gdzie nie jezdzil tramwaj nr 5, gdzie ruch byl mniejszy tez z racji tego, ze mlodziz miala wolne i nie byla dowozona do szkol przez rodzicow czy nawet czesc sama dojezdzala swoimi samochodami. Mozna to bylo robic w wakacje a nie teraz gdzie ruch na tych skrzyzowaniach jest zdecydowanie wiekszy niz byl w lipcu czy sieprniu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0832419395447